Економіка

Єдиний в Україні виробник сайдингу підкорює Прибалтійський ринок та розширює виробництво у Вінниці

15 грудня 2016, 13:04

 У Вінниці на території колишнього підшипникового заводу працює єдине в Україні підприємство з виготовлення сайдингу. За кілька років ТОВ «Бастіон 2009» суттєво розширив асортимент продукції фасадних оздоблювальних матеріалів та вийшов на Європейські ринки. Окрім Молдови та Румунії, продукція вінницького виробництва продається в будівельних магазинах Латвії, Литви, Естонії. В 2016 році виробник отримав сертифікати ЄС та дозвільні документи і створив у Вільнюсі фірму для реалізації власної продукції.

За словами керівника ТОВ «Бастіон 2009» В’ячеслава Калініченка, займати нішу на Європейському ринку не просто, але розраховують на позитивні результати.

«Я добре розумію, що це не «забіг на коротку дистанцію», а довготерміновий проект. На початку ми не знали який об’єм ринку збуту. Виявилось вкрай важко прорахувати скільки сайдинга завозиться в балтійські країни і яку частку їх ринку можна зайняти, складно зрозуміти і яку продукцію хоче бачити споживач.

Тому ми стали перед вибором - або знаходимо дилера і лише відвантажуємо йому продукцію, або розраховуємо на власні сили і боремося за ринок, спочатку прибалтійських країн, а в подальшому і Скандинавії. Сьогодні можу сказати, що нашою продукцією вже почали цікавитися в Фінляндії і Швеції.

Ми пішли на істотні збитки в цьому році, проте вивчили попит і зараз розуміємо, яку нішу можемо зайняти і за рахунок чого... За нашими підрахунками, в 2017 році повинні «вийти в нуль», а в 2018-му зможемо розраховувати на стійкий прибуток. Думаю, при трирічній окупності стартап має право на життя», - говорить В’ячеслав Калініченко.

За словами керівника підприємства, він влітку спеціально проїхав автівкою пів Європи, щоб зрозуміти будівельні тенденції.

«В нас є амбіційні плани виходу на Скандинавський ринок. Я їздив, дивився в Данії. Там в них є продукт схожий на сайдинг продукт, але ціна космічна. Цього літа спеціально проїхав машиною через Угорщину, Румунію, Польщу, Чехію, всю Прибалтику, щоб побачити культуру будівництва, що люди використовують. Коли я був в Прибалтиці і побачив, що всі будинки в селах зашиті сайдингом, щоправда польським, я думав добре було б раніше зайти на їх ринок…», - каже В. Калініченко.

В 2017 році підприємство запускає нове виробництво, чим створить серйозну конкуренцію полякам і туркам на ринку України. ТОВ «Бастіон» закупило обладнання для виготовлення водостічних систем: жолоба і труби. Зараз тривають роботи з налаштування.

«Цей проект нам став приблизно 50 тис. євро. Наступного року будемо виходити і на ринок України і на зовнішні ринки. Ми бачимо перспективи, бо така водостічна система може використовуватись на будь-яких фасадах приватних будинків, так і в багатоповерховому будівництві.

В Україні, подібне до нашого виробництва є схоже лише в Києві, все інше – імпорт. На внутрішньому ринку України потенціал для водостічних систем складає приблизно 30 млн. євро. Нашої частки там ще немає, але ми плануємо поборотись за 10% цього ринку. Зараз на ринку є лише імпортна аналогічна продукція, і імпортована з Європи труба дорожча по собівартості, та й логістика виходить дорога. Возити труби, які займають великий об’єм і мають малу вагу не вигідно. Тому за нашими розрахунками, ми дамо ціну нижчу за європейську і при гарній якості. Загалом до України зараз возять водостічні труби з Польщі, Росії, Туреччини», - розповів В’ячеслав Калініченко.

Багато підприємців скаржаться на економічну кризу, тому ми поцікавились у В’ячеслава Олександровича, як директора великого підприємства, чи змінилось за останні два роки відношення влади до бізнесу.

«Не лише як директор, а й голова ГО «Вінницький бізнес-клуб», куди входять представники 30 найбільших підприємств області, я багато спілкуюся як з владою, так і з бізнесом. Ініціатива створення цієї організації належить Валерію Коровію. Ми вивчали зарубіжний досвід, оцінювали можливості продажу товару на європейському ринку, і вирішили створити такий «клуб», однією з функцій якого є консолідація в економічному розвитку Вінниччини та захисті інтересів підприємців.

Що стосується останніх двох років, то можу сказати, що забув, як виглядають представники пожежної інспекції, а «фіскали» звертаються виключно в рамках законодавства. Оскільки у нас оборот понад 20 млн. гривень, у нас проводять лише планову перевірку, але від нас ніхто не вимагає платити податки авансом або давати «відкати».

З Валерієм Коровієм я знайомий давно, і вважаю, що він дійсно займається тим, чим і повинна займатися влада - розвитком економіки. Поява та початок будівництва заводу компанії «UBC Group», що надасть можливість створити додатково 1500 робочих місць, - тому підтвердження. Постійний пошук інвесторів та презентація регіону в Чехії, Грузії, Польщі - це єдиний вірний шлях, щоб і показати та розвивати Вінниччину. Головна проблема - бідність людей. Українці стали втричі біднішими», - говорить В. Калініченко.

 

(В’ячеслав Калініченко)

Як у Вінниці на території колишнього промислового гіганта з’явилось сучасне виробництво

«2005 рік – економічний ріст. Друг-однокласник, вінничанин, мав власне в іншій країні, ми вирішили спробувати продавати продукцію, на території України. В Україні ми були першопроходьцями на ринку. На той час ми продавали 10 міліметрову вагонку і сайдинг. Сайдинг був для України новим продуктом, тому було вкладено багато коштів в «розкрутку». В нас все вийшло сайдинг почали купувати, оздоблювати ним приміщення. Тоді постало питання спробувати організувати власне виробництво.

Орім складу в Броварах і бажання у нас нічого не було, а потрібні були 800 тисяч доларів. Пам'ятаю, як керуючий банку захотів подивитися на виробничу лінію, припускаючи, що я хочу розширюватися. Довелось розчарувати - показувати котловани і запевняти, що решта буде. Навіть в заставу не було що «віддати», крім товару, який був в обороті. Але пощастило, тоді кредитували всіх, і нам виділили необхідну суму. До липня 2007-го ми запустили дві лінії і випустили першу свою продукцію.

Ми першими в Україні випустили сайдинг, і залишаємося єдиними, хто його випускає. Пробували інші, але якість була низькою. Насправді виробництво - це досить складний процес.

В Броварах було працювати не просто, оскільки територію орендували, а електроенергію нам постачали з перебоями. Для переїзду ми стали по Україні шукати заводські корпуси, де могли б розміститися баштові крани і обладнання. Проїхали всю країну разом з інвесторами, нічого не знайшли. Я вінничанин і дружина моя у Вінниці дивилася місцевий телеканал, де помітила оголошення про продаж приміщень на території ГПЗ.

Коли я приїхав на місце, мені запропонували купити цехову територію, на якій практично розібрали всі комунікації, тому я вибрав окремо розташовані будівлі, вони стояли в чагарниках на «краю» території заводу. У приміщенні, де зараз у нас виробництво, був великий пункт склотари. Від моменту знайомства з будівлею до створення фірми і покупки об'єкта пройшло півтора місяці.

Варто відзначити, що суттєво допомогла і місцева влада. Окрім самої будівлі, необхідно було зробити відвід землі, вирішити питання постачання електроенергії та води. Я зустрівся з тодішнім першим заступником губернатора Валерієм Коровієм. Він зібрав представників усіх підприємств і служб і нам гарантували забезпечення необхідною потужністю, виділення земельної ділянки та вирішення юридичних питань.

У наших домовленостях по були зацікавлені всі, бо на той час у центрі Вінниці мітингували колишні працівники підшипникового заводу, які вимагали зарплати. Тому як тільки ми перерахували кошти за нерухомість, з людьми розрахувались... Через півтора роки після оформлення документів з купівлі, запустили виробництво. Частину персоналу ми перевезли з Броварів, тому що кадри для такого виробництва ніхто не готує. Сьогодні у нас працює до сотні людей», - розповів В’ячеслав Олександрович.

Виробництво сайдингу

 

Нове обладнання для виробництва водостічних систем

 

Зразки продукції

 

Нагадаємо, ми показували як у Вінниці працює підприємство з виготовлення рибних консервів, як роблять олію, яку постачають на всі континенти світу, писали про найбільшого в Україні виробника паркетної дошки, який теж розмістив виробничі потужності у Вінниці.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: економіка виробництво 
Матеріали по темі