Місто

Єрусалимка і центр міста в німому кіно. Краєвиди Вінниці впізнали у фільмі початку минулого століття. Відео

15 грудня 2017, 14:34

В соцмережі розмістили унікальні кадри Вінниці 1926 року у сюжеті німого радянського кіно «Проти волі батьків» («Против воли отцов»). Вінничанин Віктор Мельник ідентифікував локації міста, де знімали фільм.

Відео розміщено в групі «Історія Вінниці».

Фільм знято за мотивами повісті Шолом-Алейхема «Кривавий потік».

«У зйомках стрічки приймали участь актори єврейського театру «Габіма», художнім керівником якого у той час був знаний театральний режисер Євгеній Вахтангов. Оформлення низки постановок для трупи виконував Натан Альтман – вінничанин, відомий художник-авангардист. Ймовірно, саме Натан Ісайович порадив Вінницю як тло для зйомок», - зазначено в описі.

У першому відеофрагменті події розгортаються на сходах будинку, розташованого за адресою Архітектора Артинова, 49 (нині ресторан «Marani»). Далі у кадрі – панорама крутого узвозу. Можливо, це неупорядкована ділянка вулиці Артинова.

 

У другому фрагменті стрічки маніфестація та її розгін проходить на сучасній площі Героїв Чорнобиля: тут упізнається споруда Народного дому (на її місці тепер коледж будівництва і архітектури) та обеліск «борцям за владу Рад». На наступних кадрах єврейського погрому можна побачити Кумбари, сходи Артинова, арку будинку (вул. Миколи Оводова, 41, прохід до сучасного кінотеатру «Родина»), ділянки Єрусалимки, вулиць Соборної і Театральної.

 Нагадаємо, раніше показали фільм про відкриття музею Михайла Коцюбинського у Вінниці та про місто у 1929 році.

 

Вінниця.info, фото – з відео сюжетів

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця фільм 
Матеріали по темі