Економіка

Євроcоюз зняв обмеження на експорт м’яса з України, яке запровадили через пташиний грип на Вінниччині

17 лютого 2020, 15:19

Європейський Союз 14 лютого зняв заборону на ввезення м'яса птиці з України у країни ЄС, яку наклали через спалах пташиного грипу у Вінницькій області.

Представник України в Євросоюзі Микола Точицький уточнив у Facebook, що Єврокомісія підтримала зняття заборони на ввезення м'яса птиці з ураженої пташиним грипом території України.

«Це означає, що в ЄС дослухалися до наших аргументів щодо необхідності використання інструменту регіоналізації замість блокування експорту курятини з усієї території України. Це також означає, що в ЄК і в державах-членах довіряють заходам, які вживаються українськими партнерами», – зазначив посадовець.

За даними Державної служби статистики України, за січень 2020 року в грошовому еквіваленті експорт м'яса птиці склав близько $45 млн, з яких в Європу – на суму приблизно $10 млн.

За період обмеження (з 21 січня по 14 лютого), понад 2000 тон м’яса було перенаправлено на інші ринки.

Нагадаємо, 18 січня, на промисловому підприємстві «Хутір», що селі Бугаків Немирівського району, було зареєстровано загибель птиці. Лабораторні дослідження встановили діагноз «грип птиці» типу А, субтипу H 5.

Згодом Європейська Комісія тимчасово призупинила ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадали.

Вінниця.info

Теги: пташиний грип Держпродспоживслужба 
Матеріали по темі