Спорт

Юні вінничани вибороли «срібло» на Всеукраїнських онлайн-змаганнях з шахів

17 серпня 2020, 11:50

Тривають змагання Дитячої шахової ліги України, які відбуваються онлайн на сайті «lichess.org». 14 серпня під час турніру команда шахового клубу «Романтик», філії МДЮСШ № 6 міста Вінниці, виборола друге місце. Юні вінничани впродовж змагань лідирували, але в підсумку все ж не втримали перше місце.

Про це повідомили в пресслужбі Вінницької обласної федерації шахів.

Під час пандемії коронавірусу і пов’язаного із нею карантину онлайн-змагання набули значної популярності. Недарма у 30-му турнірі Дитячої шахової ліги взяли участь 74 команди із 22-х областей України та міста Києва. Всього у восьми лігах зіграли 492 учасника віком до 16-ти років. Допускається й участь іноземних легіонерів, тому на старт традиційно виходять й представники ближнього і дальнього зарубіжжя.

У турнірі серед команд вищої ліги Вінницю в Дитячій шаховій лізі України представляє команда шахового клубу «Романтик», філії МДЮСШ № 6. Останнім часом вона є старожилом елітного дивізіону. Шахові «романтики» щоп’ятниці б’ються за медалі вищої ліги, але до цього лише кілька разів посідали четверте місце. Водночас в першій лізі раніше вони тричі здобували золото, а на початку свого становлення вигравали четверту, третю і другу ліги Дитячої шахової ліги України.

Але 14 серпня команда «Романтик» спромоглася зібрати оптимальний склад учасників і добре психологічно налаштувалася на боротьбу. Більшу частину турніру, який тривав протягом двох годин, вінничани лідирували. Але в підсумку все ж не втримали перше місце.

Золото цього разу здобула команда «Цунамі» з Бердянська (175 очок). Друге місце зайняла команда«Романтик» (153 очки). Третє місце посіла команда «Міцні горішки» з Кривого Рогу (147 очок), яка раніше була переможцем вищої ліги. Позаду залишилися кілька потужних експереможців вищої ліги: «Мелітопольська черешня» (із низкою російських і білоруських легіонерів), «Катран» (Чорноморськ), «Chess Dream» (Івано-Франківськ) та «Авангард» (Київ). Загалом у вищій лізі билися десять кращих юнацьких онлайн-команд країни.

Командний результат в Дитячій шаховій лізі України складається із результатів 5 спортсменів, які набрали більше за інших одноклубників очок. Цього разу залікову п’ятірку склали брати Жуковські, Максим Дзюба, Владислав Пюро і Вікторія Біляк, яка раніше була чемпіонкою України серед дівчат в традиційних блискавичних шахах.

В особистому заліку Михайло Жуковський посів високе четверте місце, Максим Дзюба – сьоме. Також призерами в складі команди стали Богдан Станіславский, Назар Григоренко, Юрій Перепелиця, Данила Бондарчук та Іван Крамаренко.

Довідка

Шаховий клуб «Романтик» діє на базі юнацького центру «VinSmart» по вул. 600-річчя, 6 (директор клубної мережі – Дмитро Мира). Він є філією шахово-шашкової МДЮСШ № 6 (директор – Микола Боднар). В «Романтику» безкоштовно шахами займаються близько 50 дітей.

Шахових «романтиків» підтримують Вінницька обласна федерація із цього виду спорту, благодійний фонд «Хесед Емуна», депутат Вінницької міської ради Володимир Околіта, фірма «SkySoft», меценати Богдан Платовський, Юрій Поремський і Олександр Козаченко.Нагадаємо, минулоріч маленький вінничанин став бронзовим призером рекордного шахового фестивалю в Україні.

Вінниця.info, фото – Вінницької обласної федерації шахів

Теги: шахи турнір Дитяча ліга друге місце 
Матеріали по темі