Місто

Ювілейний День міста Вінниця святкує з Порошенком і Гройсманом. Фоторепортаж

8 вересня 2018, 16:46

 655 День народження Вінниця відзначає з Президентом України Петром Порошенком, Премєр-міністром Володимиром Гройсманом, депутатами та іноземними послами. «Столиця сьогодні переїхала до Вінниці», - говорять вінничани, які зібрались під дощем на Майдані незалежності.

Мер Вінниці зустрів Президента та Прем’єра на Соборній, дорогою до головної сцени гості зупинились біля виставки «Історія символіки Вінниці», де показали клейноди міського голови і ключ від міста та розповіли історію міського гербу.

На майдані Незалежності провели традиційні урочистості з вітаннями від Президента, Прем’єра і мера.

«Найпрекрасніше, най європейське місто в Україні! Навіть дощ нам не завадить, щоб ми по справжньому відсвяткували цей День народження. Вінниця вміє не тільки святкувати. В 2014 році на початку російської агресії вінничани були першими, які відправили добровольців і волонтерів на фронт. Штаб ВПС з першого дня війни забезпечив прикриття мирного неба України. Найкращі сини й доньки віддали своє життя, захищаючи українську землю. Вінниччина і Вінниця вміє і працювати. Цей символ, яким Вінниця стала в результаті децентралізації, ваш прозорий офіс залишається найефективніший і найкращим. Вінниця і Вінниччина вміє пам’ятати історію культурних традицій. 100 років тому у Вінниці була столиця УНР, а Симон Петлюра звідси думав про забезпечення української державності.

Я хочу звідси, з Вінниці, привітати інші міста України, які святкують сьогодні День міста. Ми вітаємо, тебе, Дніпро! Ми вітаємо, тебе, Миколаїв! Ми вітаємо, тебе, Луцьк! Ми вітаємо, тебе, Житомир! Окремо хочу привітати Луганськ, який знаходиться на окупованій території. Ми зробимо все можливе, щоб повернути святкування Дня українського міста Луганськ разом з українським суверенітетом і разом з українським прапором», - сказав Петро Порошенко.

Володимир Гройсман у своїй промові відмітив, що успіх Вінниці у вимогливості городян до влади.

«Вінниця неперевершена, але це все, завдячуючи кожному з вас. Той хто для себе визначився, що ми маємо право жити в кращому місті, їздити по гарних дорогах, ходити до нових дитячих садочків, працювати на нових підприємствах. Ми пройшли не простий шлях. Попереду багато випробувань, але ваша вимогливість до влади, до себе, дає прекрасний результат. Мене запитують: в чому успіх Вінниці? Початком успіху було те, що влада почала поважати своїх городян. Саме з поваги до кожного з вас, саме в об’єднанні наших прагнень, ми можемо робити якісно свою справу. Я переконаний, що ви сьогодні під проводом Сергія Анатолійовича пишете історію прекрасної славної Вінниці. І нам не завадить будь-яка погода і будь-які перешкоди», - сказав Володимир Гройсман.

Міський голова Сергій Моргунов подякував вінничанам за розвиток і успішність Вінниці.

«Ми маємо багатовікову, цікаву історію, маємо давні і гарні традиції самоврядування. В цьому році ми відзначаємо 380 років утвердження Магдебурзького права. Всі ми за час Незалежності України були свідками, як розвивалось наше місто. Ми точно знаємо, що нам треба зробити, щоб Вінниця завжди була містом-лідером. До нас приходять будувати заводи, інвестори зі світовим ім’ям. Ми будуємо дитячі садочки, стадіони, школи. Ми розвиваємо транспорт, інфраструктуру, створюємо нові парки і сквери. Це все заслуга Вас, шановні вінничани! Шана вам і подяка за це!», - сказав Сергій Моргунов.

Для Вінниці ювелірне підприємство «Діадема» виготовило церемонійні печатки, які в День міста урочисто передали секретарю міської ради Павлу Яблонському. Церемонійні печатки поповнять колекцію міських клейнодів. В подальшому міські клейноди займуть почесне місце серед експонатів майбутнього Музею історії Вінниці.

 

 

 

 

 Вiнниця.info

 

 

 

 

 

 

Теги: Вінниця День міста 
Матеріали по темі