Суспільство

З 1 грудня місце проживання можна буде змінити через «Дію»

29 листопада 2021, 12:31

З 1 грудня українці зможуть змінити місце проживання онлайн через портал «Дія». Послугу тепер можна буде отримати за один день без відвідування установ, місяця очікування і папірців. Також від 29 листопада у «Дії» запрацювали нові послуги – перерахунок пенсії, призначення житлової субсидії.

Про це у Telegram написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«З 1 грудня запускаємо бета-тест зміни місця проживання онлайн на порталі Дія. Послугу можна буде отримати за 1 робочий день без відвідування 3 установ, 30 днів очікування та папірців. Півроку тому ми запустили зміну місця проживання онлайн у 7 містах, а зараз масштабуємо її майже на всю країну», – йдеться у повідомленні міністра.

Федоров зазначив, що послуга повністю трансформується, оскільки більше не потрібно буде їхати до свого рідного міста, навіть якщо людина хоче там зареєструватися.

Міністр додав, що «чоловікам не доведеться ходити у військкомат, щоб знятися або стати на облік».

Також від 29 листопада у порталі «Дія» починають працювати нові послуги.

  • призначення житлової субсидії і пенсії;
  • перерахунок пенсії;
  • генерацію довідки про застраховану особу та дохід пенсіонера.

У Мінцифри додають, що щороку понад мільйон українців оформлюють призначення чи перерахунок пенсії. Тепер усе це можна зробити на порталі «Дія». Процес максимально автоматизований, щоб кожен міг це зробити. Потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку – і все. Заява зроблена у формі анкети, де треба відповідати «так» чи «ні».

Нагадаємо, в Україні з’явився ще один тип COVID-сертифікату – про одужання.

Раніше ми писали, що власники паспортів старого зразка, а також тих, хто має паперові посвідки на проживання, зможуть отримати в «Дії» цифровий COVID-сертифікат.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Дія COVID-сертифікат місце проживання пенсія 
Матеріали по темі