Економіка

З 1 вересня пенсіонерам Вінниччини підвищили пенсію. Середній розмір підвищення – 40 гривень

2 вересня 2020, 09:38

З 1 вересня розмір мінімальної заробітної плати збільшено з 4 723 до 5 000 гривень. У зв’язку з цим, збільшився розмір пенсії і в пенсіонерів Вінницької області. За результатами перерахунку, підвищення отримали 92 пенсіонерів регіону і вже у вересня отримають нову пенсію. Середній розмір підвищення – 40,68 гривень.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, відповідні зміни до законодавства ухвалені Верховною Радою України 25 серпня на позачерговій сесії.

Зростання мінімального розміру заробітної плати стало підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають повний страховий стаж: чоловіки – 35 років, жінки – 30 років.

Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області проведено відповідний перерахунок для 102 тисяч 65-річних пенсіонерів. За його результатами, 92 тисячі пенсіонерів регіону у вересні отримають новий розмір пенсії. В середньому, пенсійні виплати зросли на 40,68 гривень, але перерахунок індивідуальний. Відповідно, пенсіонери могли отримати підвищення як більше, так і менше зазначеної суми. Додатково на фінансування вересневих пенсій на Вінниччині спрямують 3,7 млн грн.

Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

Нагадаємо, це не перший перерахунок пенсій в цьому році. Попередні перерахунки здійснили в травні та липні. Окрім того, з серпня родинам загиблих військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС, виплачуватимуть державну допомогу до пенсії. Це має бути постійна, а не разова виплата.

Вінниця.info, фото на головну – ілюстративне, графіка – з сайту Вінницької ОДА

Теги: пенсіонери виплати мінімальна зарплата підвищення пенсії 
Матеріали по темі