Економіка

З березня вінничанам піднімуть пенсії: на скільки зростуть виплати та хто отримає разові доплати

26 лютого 2019, 14:53

З 1 березня 418 тисячам пенсіонерам Вінниччини перерахують пенсії. Середній розмір підвищення складатиме 237 гривень. Підвищення до пенсії виплачуватиметься постійно. Перерахунок здійснюється автоматично і не потребує додаткових звернень громадян до органів Пенсійного фонду. Розрахунок проводиться індивідуально по кожній пенсійній справі. Окрім того, 107,5 тисячам пенсіонерам Вінницької області будуть одноразові виплати у березні та квітні 2019 року – по 1205,08 гривень щомісячно.

Про це під час прес-конференції 26 лютого повідомила начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.

«Індексація торкнеться 418 тисяч осіб, з яких 315 тисяч внаслідок перерахунку пенсій отримають підвищення. Підвищення складе 237 гривень для кожної особи. Цей перерахунок буде проводитись лише для пенсіонерів, розмір пенсійної виплати яких обліковується за формулою. В формулі врахований середній розмір зарплати по Україні за 3 роки перед звільненням, це загальнодержавний показник (враховують показники за 2014, 2015, 2016 роки – ред.). Два інші показники формули – індивідуальні, які зароблені протягом трудового життя: індивідуальний коефіцієнт зарплати та індивідуальний коефіцієнт трудового стажу. Тобто є три показника», - говорить Олена Корчака.

За її словами, 90% пенсіонерів Вінниччини отримують пенсію з розрахунку середньої зарплати по Україні, яка складає 3764 гривні, помножену на коефіцієнт інфляції 1,17. Олена Корчака наголошує, що результат збільшення пенсії не буде однаковим для всіх пенсіонерів, сума виплат залежить від індивідуальних показників.

«Наприклад, пенсіонер зі стажем роботи 42 роки, як наслідок коефіцієнт страхового стажу 0,42. Коефіцієнт заробітної плати – 2. Розрахунок: 3764 – загальний показник і 2,042 його індивідуальні показники. До індексації його розмір пенсії склав 3162,1 гривні. При розрахунку пенсії з 1 березня буде врахований додатковий коефіцієнт – 1,17. Отримуємо розмір пенсії 3699,65 гривні. Індексуємо лише основний розмір пенсії», - розповідає керівник ГУ Пенсійного фонду.

Олена Корчака наголошує, що всі інші складові, такі як доплата за понаднормовий стаж, чи доплата дитині війни, учасникам бойових дій та всі інші надбавки чи пенсії за особливі заслуги не розраховуються за зазначеною формулою.

Приклад 1

Велика кількість пенсіонерів мають великий стаж, але отримують мінімальні пенсії, бо вони розраховані із зарплат в радянські часи.

«Наприклад, стаж в людини великий – 35 років, понаднормовий майже 15 років, але коефіцієнт зарплати менший «одиниці» – 0,7. Майже 60% наших пенсіонерів мають саме таку формулу. Тобто, людина, яка вийшла на пенсію 10 – 15 років тому застосовує зарплату, яка вона заробила за радянських часів. Тоді медики, освітяни, аграрії, мали дуже маленьку зарплату. Тому переважна більшість пенсіонерів отримує зарплату з коефіцієнтом 1 або менше. Таким людям основний розмір пенсії підвищиться. Він був 922 гривні, а стане 1079 гривень. Так як пенсійна виплата містила доплату до прожиткового мінімуму, до мінімальної пенсії 1497, то людина так і буде таку пенсію отримувати. Зміниться розрахунок доплати за понаднормовий стаж. В цілому доплата відіндексується на 23,5 гривень. Але відповідно до постанови КМУ, визначено, що розмір доплати не може бути менше 100 гривень. Тому доплата становитиме 100 гривень, якщо особа має повний страховий стаж», - пояснила Олена Корчака.

Приклад 2

РАЗОВІ ДОПЛАТИ ДО ПЕНСІЙ ЗА РАХУНОК ЛЕГАЛІЗАЦІЇ «ЄВРОБЛЯХ»

Пенсіонери, які мають великий стаж – понад 30, 35 років, відробили все життя, отримували маленьку зарплату, внаслідок мають мінімальні пенсії, отримають разові доплати в березні та квітні 2019 року. Виплати здійснять за рахунок коштів, які надійшли в бюджет від розмитнення «євроблях». Загалом, у Вінницькій області такі виплати отримають 107,5 тисяч пенсіонерів. Разові доплати отримають особи, які відповідають трьом умовам:

- отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,

- мають страховий стаж – чоловіки 35, жінки 30 років (а для пенсій призначених до 2011 року, чоловіки - 25, жінки - 20 років),

- отримують, станом на 1 березня 2019 року, пенсію не вище 1669,20 грн з урахуванням всіх надбавок та підвищень (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною та доплати до 100 грн).

«Коли є ці три умови, ми встановлюємо одноразову доплату. Одноразова доплата обраховувалась із застосуванням коефіцієнту, на який зросли споживчі ціни (індекс інфляції за 2015 та 2016 роки) він в сумі склав 1,61. Взяли розмір мінімальної пенсії – 1497 грн і проіндексували на 1.61 і отримали суму 2410 гривень 17 копійок. Постанова КМУ передбачає виплату цієї суми рівними частинами в березні і квітні. В травні такої виплати не буде. Сума встановлюється одна. Виплата здійснюватиметься двома рівними частинами в березні і квітні», - розповіла Олена Корчака.

Вiнниця.info

Теги: пенсії підвищення доплата 
Матеріали по темі