Суспільство

З бутлями та «котиками»: вінничани прийшли до Спасо-Преображенського собору освятити воду. Фото

19 січня 2021, 11:36

19 січня із самого ранку у Спасо-Преображенському соборі розпочалося богослужіння із освячення води. Попри «скрипучий» мороз до -21, вінничани збираються біля храму.

Приходять як і з баночками, так і з бутлями води. Хтось приходить із пустими бутлями, а воду набирає у капличці біля храму. Також в руках несуть букети-обереги «Дідух» із сухцвіття і вербу.

Більшість вірян знаходяться всередині храму, там від 9- години ранку триває Божественна літургія. Біля ікон люди кладуть свічки. Усі знаходяться в масках, а хто й заходить до приміщення без маски – їх просять одягнути.

Надворі біля собору вишикувалася черга – усі чекають на велике освячення води. Бабусі запалюють свічки, а діти від нетерпіння та морозу пританцьовують на місці. Черга «розтягнулася» від головного входу до Спасо-Преображенського собору – до Державного архіву, лише по одній стороні.

Вінничанин Анатолій Гук каже, що попри мороз прийшов до храму, щоб освятити воду. До приміщення не заходить, каже, що не хоче бути у великому натовпі людей, бо дотримується карантину.

«Я щороку ходжу до храму, щоб потім до своєї оселі принести свяченої водички. Вірю у її цілющі властивості. Але цього року щось надто холодно, чекаю уже півгодини на освячення, замерз. Всередину храму йти не хочу, там багато людей, я все ж таки свідомий громадянин і дотримуюсь карантину. Краще побуду надворі і подихаю свіжим морозним повітрям.

До речі, знайомий кликав ще пірнати в ополонку, але я не «камікадзе». Це ж і захворіти можна, бо я не закалявся. Воно мені не потрібно. Тим більше, навіть у церкві кажуть, що пірнання в ополонку не змиває ніякі гріхи і це не відноситься взагалі до свята, такого з роду в українців не було. Це десь від початку 2000-х почалося, а звідки воно пішло – не знаю», – розповідає вінничанин.

За церковною християнською традицією, освячення води починається напередодні Водохреща. На свято вода освячується двічі за одним і тим самим чином: після Божественної літургії у день надвечір’я 18 січня та у самий день свята 19 січня. Окрім освячення води у церквах, освячують також річки, озера та ставки.
Нагадаємо, на свято Хрещення Господнього традиційних святкувань та конкурсів цього року у Вінниці не організовуватимуть. Як не буде і освячення водойм. Причиною тому стала епідемія коронавірусної інфекції та запроваджений локдаун. Попри це, рятувальники в посиленому режимі чергуватимуть біля водойм на випадок стихійних купань.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: Водохреща богослужіння освячення води 
Матеріали по темі