Суспільство

З іконою, Конституцією і плакатами: у Вінниці влаштували антивакцинальний мітинг. Фото

3 листопада 2021, 12:46

Без масок, без дотримання дистанції – у Вінниці мітингували проти щеплень від коронавірусу і карантинних обмежень. Біля театру Садовського, навпроти головного управління Нацполіції області, на мітингу проти вакцинації зібрались більше сотні людей. Маски називають «намордниками», а вакцинацію експериментом.

Наші журналісти, представляючись, запитували в людей на мітингу, чому вийшли на протест. На відміну від представників двох громадських організацій, які анонсували мітинг і виступали біля мікрофонів, люди спілкуватись та пояснювати свою позицію не дуже хотіли. І навіть ті, хто все ж дав коментар на диктофон, відмовились назвати своє ім’я.

Одна з жінок каже, що прийшла на мітинг, бо влада порушує Конституцію України.

«Порушується право людини на працю, на вільне пересування і так далі…», - каже молода жінка. Коли уточнюємо, де вона працює, то у відповідь каже, що зараз не працює…

Під час мітингу збирали підписи під заявою до поліції щодо відкриття кримінального провадження. Люди вишикувались в чергу, щоб підписатись. Кілька людей, яких запитали, під чим підписуються, відповідали: «против всего, что сейчас творится», «проти порушення прав людини».

Нашій журналістці, яка була на мітингу в масці, жінка сказала зняти маску: «дівчино, зніми це, що не бачиш, тут всі без масок». Коли та відмовилась, жіночка почала кашляти в обличчя нашій колезі…

Загалом, на мітингу зібрались різні люди. Був активіст Чайка, активісти, які шість років тому брали участь в «каструльних маршах», кілька колишніх бійців АТО, жінки з дітьми, іконами і Конституцією.

Нагадаємо, вакцинація в Україні добровільна і безкоштовна. В Україні використовують вакцини проти коронавірусу, які визнані Всесвітньою організацію охорони здоров’я і використовують всі країни світу.

Як ми писали, у Вінниці зросла потреба в госпіталізації серед тих, хто захворів на коронавірус. А летальність від COVID-19 серед вінничан зросла майже у 2,5 рази. 98% пацієнтів реанімацій сьогодні – не щеплені.

За статистикою упродовж жовтня 2020 року у Вінниці 89-94% пацієнтів з коронавірусом лікувались амбулаторно і лише 6-11% – потрапляли до лікарень. Цьогоріч в аналогічний період 74-85% вінничан лікувались вдома під наглядом сімейних лікарів, а в стаціонарах «ковідних» лікарень – уже 15-26%.

Для інформації

За даними головного управління статистики у Вінницькій області, за 8 місяців, протягом січня – серпня 2021 року в області померли – 17758 людей. З них через хвороби системи кровообігу (інсульти та інфаркти) – 12111 осіб; онкологічні захворювання – 1895 осіб; від коронавірусу – 1342 осіб.

Якщо ситуація не зміниться, то коронавірус може забрати більше життів, ніж онкологія.

Центр протидії дезінформації при РНБО опублікував звіт за результатами якого виявлено інформаційну спецоперацію, спрямовану на максимальне зменшення рівня вакцинації населення України. У звіті продемонстровано, як за допомогою мережі засобів масової комунікації, зокрема, у соціальних мережах та месенджерах, а також Telegram-каналах, які куруються РФ або мають безпосереднє відношення до неї, поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: антивакцинація мітинг 
Матеріали по темі