Суспільство

З місцем для станин та удосконаленим двигуном: вінницькі майстри виготовили багі для українських розвідників

23 січня 2023, 15:55

На Вінниччині майстри виготовили для українських розвідників багі. Автомобіль поїде до бригади захисників на Бахмутський напрямок. Обійшлася така машина у 400 тисяч гривень.

Коробку передач обирали з машинокомплект з «Audi», двигун – удосконалили, аби машина їхала швидше.

Виготовив автомобіль багі для військових вінницький винахідник Юрій Берко. Цим займається ще з 2015 року. А запчастини на машини закуповують волонтери.

«Ми допомагаємо збирати кошти, матеріали, а пан Юрій займається уже самим виготовленням автомобіля. Завжди наперед знаємо, для кого збираємо автомобіль», – розповів Вінниця.info волонтер Денис Романовський.

Денис Романовський розповів, що шукав запчастини на авторозборках. Конкретно до останнього автомобіля, який виготовив Юрій Берко, брали машинокомплект з «Ауді».

«Брали машинокомплект з «Ауді» – дизельний двигун, коробка передач, система рульового управління, система гальмування. Також брали безшовні труби – така спеціальна конструкційна сталь 20. А вже з них Юрій Васильович варив каркас на машину. Далі уже монтували двигун, робили трансмісію, аби вона витримувала навантаження.

До речі, двигун йде стандартний, приблизно 102 чи 115 кінських сил. Майстер двигун чіпував, розкочегарював і робив так, аби він став 200 кінських сил. Тобто вийшло досить потужно», – розповів Денис Романовський.

Завдяки потужному двигунові, багі може розвивати досить велику швидкість по пересічній місцевості.

А ще в автомобіль встановили прилад нічного бачення.

Інший майстер, Володимир Нагорний, встановив ложе для станин, які виготовляє у себе в майстерні.

Багі обійшовся у 10 тисяч доларів. За словами волонтера Дениса Романовського, наступні автомобілі будуть 12-13 тисяч доларів, адже подорожчали матеріали.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Суспільне Вінниця

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: баггі майстри захисники 
Матеріали по темі