Суспільство

З паперу, деревини та пластику: у Вінниці в одному класі зібрали понад 300 саморобних літаків у мініатюрі. Фото

19 квітня 2021, 10:18

У Вінниці незабаром відкриється експозиція літаків у мініатюрі. Понад 300 моделей з паперу, дерева та пластику ручної роботи. Окрему кімнату виділили при Музеї Повітряних сил, який розташовується по вулиці Стрілецька, 105. Там завершуються останні роботи по облаштуванню.


Зауважимо, від 19 квітня, на позачерговому засіданні Вінницької обласної комісії ТЕБ та НС, прийнято рішення продовжити термін посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Діятимуть заборони на проведення масових заходів, роботу кінотеатрів, але дозволили працювати музеям за певних умов.

Окрема кімната, присвячена літакам, знаходиться на другому поверсі одного з адміністративних приміщень. Музей розташований на території штабу командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

“Це клас історії Повітряних сил ЗСУ. Тут знаходиться вся історія від початку віку до сьогодення. Розвиток, становлення, удосконалення авіації та протиповітряної оборони, яка відбувалась на території України. Тут представлено понад 300 моделей. Чи не найбільше експонати нам були подаровані дружиною колекціонера Едуарда Юсупова. Після його передчасної смерті від важкої хвороби. Ця колекція була створена ним особисто”, - розповідає Вінниця.info директор музею Володимир Алєксєєв, він генерал-майор авіації, за плечима якого ‒ понад три тисячі годин нальоту.

Моделі створені з паперу, деревини та пластику.

“Коли взята за основу — пластикова модель, яка розділена на сегменти. Комплект запчастин необхідно було акуратно склеїти. Зашліфувати та пофарбувати. У цій колекції є дерев'яні, які власноруч створили поціновувачі авіації Вінниці. Наші ветерани, до прикладу, також покійний підполковник Нікітін. Є також з паперу”, - зауважує Вінниця.info старший науковий співробітник Музею повітряних сил Віктор Іванович Поденний.

У класі також переставлені особисті речі пілотів різних епох авіації.

Унікальність вінницького Музею Повітряних сил полягає у тому, що тут зібрано понад 40 експонатів військової авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної та ракетної стратегічної техніки, якої немає в інших музеях. А також, тут стоять бойові гвинтокрили, які готові злетіти за потреби.

Нагадаємо, у музеї також можна зазирнути у космічну капсулу ракети «Союз», яка півстоліття тому виходила на орбіту.

Наразі відвідати музей можна від 19 квітня по будням. Про можливість організації екскурсії краще домовлятися за телефоном: 0432 596 190. Музей відрили 31 жовтня 2001 року.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналіhttps://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Більше фото у слайдері:

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця колекція літаки мініатюра музей Повітряних сил України 
Матеріали по темі