Здоров‎’‎я

З півтисячі вінничан у 17 виявили гепатит С. Фото

1 грудня 2020, 14:33

Минулий тиждень біля Водонапірної вежі у Вінниці працювала мобільна амбулаторія обласного СНІД-центру. Безкоштовні тестування на ВІЛ та вірусні гепатити проводили до 1 грудня. Сьогодні Всесвітній День боротьби із ВІЛ/СНІДом. Серед 500 людей, які здали аналізи, виявлено 17 гепатитів С, один гепатит В та один випадок ВІЛ-інфекції.

«Подібні акції, з виїздом мобільної амбулаторії, ми проводимо кожний рік. Цього, до спектра тестувань, додався ІФА-аналіз на коронавірусну інфекцію. Пройти його захотіли 140 осіб», - каже Інна Дить, з Вінницького обласного центру профілактики та боротьби із СНІДом.

У вівторок мобільна група СНІД-центру розпочала роботу з 12 до 17 години. Отримати результат по ВІЛ та гепатитам можна було вже через 10 хвилин.

«Безкоштовних акцій у нас дуже мало. Дуже мало. Займає робочий час. Тому дозволити собі якісь зайвий аналіз, це задоволення. І нічого в цьому немає страшного. Це імунна система людини. На якому вона рівні? Треба знати і слідкувати за здоров’ям», - каже Валентина Зарванська, про роботу мобільної амбулаторії дізналась проходячи сквером, вирішила пройти тестування.

Як зауважують в обласному СНІД-центрі, їх мобільна амбулаторія може приїжджати на тестування у будь-яку організацію, яка виявить бажання.

Нагадаємо, ВІЛ-позитивних вінничан від COVID-19 рятує по-життєва антиретровірусна терапія. А при обласному СНІД-центрі розширяють лабораторію для тестування COVID-19. На його базі буде нова обласна інфекційна лікарня.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця мобільна лабораторія СНІД центр 
Матеріали по темі