Місто

З прем’єром, губернатором і мером у Вінниці розпочали грандіозне святкування Дня Європи Віденським вальсом. Фото

18 травня 2019, 15:58

«Європа починається не з-за кордону, вона починається в серці кожного українця». 12-й рік поспіль у Вінниці відзначають День Європи.

Розпочали святкування Віденським балом на Майдані Незалежності та підняттям прапорів Європейського Союзу та України. Честь підняти державний символ ЄС надали меру міста Кельце та Генеральному Консулу Республіка Польща у Вінниці. Прапор України підняли двоє учнів вінницьких шкіл.

Під час урочистостей вінничан та гостей міста привітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який вже традиційно святкує День Європи в рідному місті разом з дружиною. Вітали громадян голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій та мер Вінниці Сергій Моргунов.

«12 років тому ми визначили, що хочемо жити краще. Для нас було важливо визначити, яких стандартів прагнемо. Ми сказали, що для нас День Європи це не просто символічне свято. Це наше прагнення, бо Україна є центром Європи, країна, яка має безмежні можливості. Але через прийняття правильних рішень, через визначення правильних пріоритетів, ми можемо робити зміни. Ми з вами трохи більше як за 10 років довели, якщо ми чогось хочемо, якщо ми об’єднані, віримо один одному, можемо змінювати життя власними зусиллями. Сьогодні Вінниця по праву є одним з лідерів України в багатьох сферах. Те, що ми зробили в Вінниці маємо зробити по всій країні. Це не просто, але робитимемо все, щоб наближати Україну до єдиної європейської родини», - сказав Володимир Гройсман.

«Ми пропускаємо через своє серце енергію, яка йде від кожного з вас в прагненні робити добро , ростити дітей і просто бути щасливим. Європейський вибір базується на цих зрозумілих і простих речах. Вінниця на сьогодні вже стала традиційною, неформальною, європейською столицею України. Ми разом його творимо. Миру, злагоду і достатку!», - привітав вінничан Валерій Коровій.

«Минув рік, як ми тут разом з вами відзначали День Європи. Що за цей рік змінилось? Вінниця стала одним з перших міст України, де утворилась об’єднана територіальна громада. До нас приєдналось селище Десна. Ми з вами розробили і прийняли концепцію інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. За цей рік побудовано два потужних заводи – Green Cook (UBC Group) і KNESS, які виробляють холодильне обладнання і сонячні панелі. Що не змінилось за цей рік? Ми далі продовжуємо будувати і ремонтувати дитячі садочки, школи, лікарні, оновлювати муніципальний транспорт, розвивати велорух.

Все це не можливо було б без реформи децентралізації. За це все хочу подякувати від імені всіх вінничан, Вам, шановний Володимире Борисовичу, всій команді Уряду за роботу, яку ви зробили – щоб в Україні розвивались сильні і спроможні територіальні громади. Маю велику надію що ця реформа і багато інших важливих реформ будуть продовжуватись, щоб Україна була повноправним членом Європейського Союзу.

Сьогодні ми будемо святкувати День Європи всі разом. Шановні вінничани та гості міста бажаю вам гарно сьогодні відсвяткувати отримати максимум позитивних емоцій і гарних вражень», - сказав у вітальному слові Сергій Моргунов.

Після урочистостей, Гройсман, Коровій і Моргунов пішли розглядати локації святкового міста та робити фото з вінничанами.

Вiнниця.info

Теги: День Європи Вінниця 2019 
Матеріали по темі