Суспільство

З трьох кілометрів ниток на сітці для парканів: у Вінниці вручну сплели велетенські панно-вишиванки. Фото

16 липня 2021, 14:06

Вінничанки Юлія Марченко з Вікторією Шевченко закінчили плести два велетенських панно-вишиванки. Кожне з них має розмір у межах 1,5 метра заввишки та по чотири у довжину. На створення ексклюзивного орнаменту притаманному Поділлю, знадобилося 3 кілометри трикотажних ниток. Неповторність роботи заклечається у тому, що майстрині все робили вручну. За основу, або канву, використали металеву сітку для парканів. Про це та інші цікаві деталі, Вінниця.info розповіла одна з майстринь.

«Цього року Україна відзначає 30-ту річницю Незалежності. Тому і не дивно, що з’явилися такі два панно-вишиванки. Щось подібне, особисто я робила вперше. Раніше, вишивала сорочки, іграшки, але панно, і у такому виконанні – мій перший досвід», - пояснює нам Юлія Марченко.

Для основи панно, майстрині використали сітку для парканів, яку придбали у будівельному магазині.

«Чоловік Вікторії займається столярною справою. Він під сітку змайстрував дерев’яний каркас. Ну, ніби «п’яльці». Візерунок розробляли та малювали на звичайному зошиті у клітинку. Попередньо виміряли клітинки на сітці – 2,5 на 7,5 сантиметрів. І так визначили, скільки нам знадобиться ниток. А їх знадобилося аж три кілометри», - продовжує Юлія.

Свої панно майстрині сплели виключно вручну, тому це не тільки ексклюзивна робота, а й кропітка.

«Спочатку спробували використовувати великі голки, гачки для плетіння. Але… нічого не виходило путнього. Тоді вирішили все робити руками. А точніше, пальцями. І от так, протягом трьох тижнів, від ранку до ночі, звісно, з перервами на каву, ми й сплели наші панно. Щоправда, під кінець кожного дня руки кисті боліли так, що й словами не передати», - зауважує майстриня.

Для створення традиційного подільського орнаменту знадобились нитки: білого, червоного та чорного кольорів. І хоч плели панно на сітці для парканів, використовувати їх можна лише у критих приміщеннях. Інакше сонце та опади їх зіпсують.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця велетенські панно сітка кілометри нитки 
Матеріали по темі