Місто

З центрального парку Вінниці приберуть пам’ятник Горькому

28 квітня 2022, 17:12

Виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняв рішення прибрати з території Центрального парку імені М. Леонтовича пам’ятник Максиму Горькому.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Рішення було прийнято у відповідь на петицію, яка надійшла на адресу виконавчих органів міської ради 15 квітня 2022 року і набрала необхідну кількість голосів вінничан.

«Як повідомляють історики, Максим Горький є засновником методу соціалістичного реалізму в літературі, який сприяв закріпленню ідеології більшовизму і зміцненню сталінського тоталітаризму в СРСР. Він називав українську мову «украинское наречие» також був автором лозунгу, який широко використовували у часи сталінського терору 1937-1938 років: «Если враг не сдаётся, – его уничтожают». Також історики зазначають, що Максим Горький, очевидно, підтримував та схвалював систему радянських концентраційних таборів ГУЛАГ.

Після смерті Максима Горького, за вказівкою Сталіна, паркам культури і відпочинку присвоювали ім’я цього письменника. Це відбувалось у містах Радянського Союзу. Вінницький парк носив ім’я Максима Горького з 1939 року. Пам’ятник письменнику встановили у 1968 році. Ще до декомунізації, у 1992 році у Вінниці перейменували вулицю Горького. А у 2020 році – парк», - написали на сайті мерії.

Нагадаємо, вінничани підписали звернення до мерії, щоб прибрали пам’ятник Горькому. Про демонтаж даного монумента просили також в 2019 році, та піднімали це питання в 2021 році.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Горький Вінниця 
Матеріали по темі