Суспільство

З відновленням навчального процесу в двох школах Вінниччини працюватимуть асистенти дітей з інвалідністю

28 червня 2020, 11:05

26-го червня завершився навчальний курс для асистентів дітей з інвалідністю. Курс проводили в рамках апробації Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання. Цей курс, який складав 60 годин, пройшли 13 майбутніх асистентів дитини.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Асистенти дитини розпочнуть свою роботу з відновленням навчального процесу на базі двох пілотних шкіл Вінницької області:

- Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №33 Вінницької міської ради (м. Вінниця, вул. Василя Порика, 20);

- Комунального опорного закладу освіти «Липовецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. В Липківського Липовецької районної ради Вінницької області (м. Липовець, вул. Шкільна, 2).

Завдяки зусиллям команди фахівців та експертів Вінницького обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Українська спілка осіб з інвалідністю – УСІ», Центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк, Обласного ЦСССДМ, вдалося реалізувати проект та виконати навчальну програму.

Сертифікати про закінчення курсу навчання вручала заступниця голови обласної державної адміністрації Наталя Заболотна.

«Я дякую усій команді фахівців та батьків, які об'єдналися та готові працювати разом, аби така важлива послуга для дітей з інвалідністю запрацювала на державному рівні. Соціальна послуга «Супровід під час інклюзивного навчання» надасть можливість 100% впровадження інклюзивного навчання в закладах освіти для комфортного перебування дитини в навчально-виховному процесі», ‒ підкреслила посадовиця.

Нагадаємо, у Вінницькій області для дитини з інвалідністю можна взяти персонального асистента на період інклюзивного навчання. Апробацію проекту Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання проводили з 17 лютого до 17 червня 2020 року.

Невдовзі у Вінниці має з’явитися нова посада – тьютор. Це будуть помічники дітей з інвалідністю, серед них переважно – батьки самих дітей.

Кілька місяців тому на базі лікарні імені Ющенка створили дитячий центр психологічного здоров’я. Центр розрахований на одночасне перебування 50 пацієнтів для консультацій, з денним і цілодобовим стаціонаром.

Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА

Теги: діти інвалідність асистенти навчання школи Вінницька ОДА 
Матеріали по темі