Суспільство

З Вінницької області почали тікати іноземці-заробітчани

6 вересня 2010, 11:23

Протягом першого півріччя 2010 року у Вінницькій області на 49 підприємствах, відповідно до виданих дозволів на працевлаштування, працювало 87 іноземних працівників з 23 країн світу.

Про це повідомляє прес-служба обласного центру зайнятості.

Характерним для підприємств Вінницької області є залучення до роботи переважно кваліфікованих іноземних спеціалістів з досвідом роботи, частина з яких інвестували власні кошти в економіку області.

Найбільша кількість працівників-мігрантів, які працювали на підприємствах області протягом першого півріччя 2010 року - це громадяни Польщі, Російської Федерації, Німеччини та Туреччини.

Працівників–мігрантів та іноземних інвесторів найбільше цікавили переробна галузь (38 іноземних працівників) та торгівля (21 іноземний працівник). Разом з цим, дещо зменшився попит на спеціалістів–мігрантів сільськогосподарської сфери.

Крім того, негативний вплив фінансово-економічної кризи на будівельну галузь відобразився на залученні підприємствами працівників-мігрантів саме в цю галузь. Так, якщо у 2008 році спостерігався значний зріст використання праці іноземців в будівельній галузі області (працювало 26 іноземців), то станом на 1 липня 2010 працює лише один іноземець.

Протягом першого півріччя 2010 року комісією з питань видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання роботодавцями праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, Вінницького обласного центру зайнятості розглянуто 32 заяви роботодавців щодо оформлення дозволів на використання праці 41 іноземця.

За підсумками роботи комісії видано 8 нових дозволів на використання праці іноземців, продовжено терміни дії 18 дозволів.

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі