Суспільство

З Вінниці до столиці транспортували органи для порятунку чотирьох пацієнтів, серед яких є дитина

28 вересня 2021, 20:12

28 вересня у Вінниці, на спортивному майданчику медичного коледжу, що по вулиці Пирогова, приземлився гелікоптер Національної поліції, щоб забрати донорські органи. Гелікоптером доставили до Інституту серця донорський орган для порятунку 12-річної дівчинки. Також патрульні транспортували до столиці нирки і печінку для інших пацієнтів від цього ж самого донора.

Про це повідомили у відділі комунікації Нацполіції у Вінницькій області.

Вертоліт Національної поліції України транспортував донорське серце до столичного Інституту серця для пересадки маленькій пацієнтці. Пілоти-поліцейські здійснили посадку на вертолітному майданчику, що знаходиться на даху лікарні.

Шанс на порятунок 12-річна дівчинка отримала завдяки мешканцю Вінницької області, чиє серце їй пересадили після згоди родичів чоловіка.

Від того самого вінницького донора дві нирки сьогодні пересадять у клініці «Охматдит» двом дівчаткам віком 12 та 17 років. Печінку отримає ще одна 17-ти річна дівчина, яка вже близько місяця знаходилася у критичному стані в реанімації.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що зараз триває спільна робота кількох відомств і Верховної Ради України у сфері реалізації права громадян добровільно стати донором.

«Наразі разом з віце-прем’єром Михайлом Федоровим та Комітетом ВРУ з питань здоров’я нації працюємо над тим, щоб кожен із 7 мільйонів українців, зареєстрованих у «Дії», міг за декілька натискань на екран смартфону дати добровільну згоду стати донором», – наголосив глава МВС України.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото та відео поліції Вінниччини

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: трансплантація орган гелікоптер 
Матеріали по темі