Культура

«З вірою у перемогу» – у Вінниці презентували картини Героя Небесної сотні Валерія Брезденюка

18 лютого 2020, 17:14

18 лютого у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до 6-ої річниці Революції Гідності відбулося відкриття виставки пам’яті Героя України та Героя Небесної сотні, художника Валерія Брезденюка, під назвою «З вірою у перемогу». В музеї, окрім його картин, презентували світлини, що зображають життєвий шлях Валерія Брезденюка, та ряд особистих речей: від інструментів для малювання до особистих нагород.

Валерій Брезденюк, мешканець Жмеринки, загинув на Майдані, відстоюючи свободу та незалежність країни в період Революції Гідності, 18 лютого 2014 року від кулі в спину. Посмертно нагороджений званням Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

«Сьогодні виставка пам’яті нашого Героя України, Героя Небесної сотні, талановитого художника Валерія Брезденюка. Десь два тижні тому ми почали над нею працювати. Ідею подала Ірина Михайлівна, дружина Валерія. Вона хотіла зробити таку виставку. Вже потім ми вирішили, що саме в 16-ому залі, де більшість експонатів присвячена і героям Небесної сотні, і героям АТО, розмістимо виставку пам’яті Валерія Брезденюка. Частина експозиції присвячена його творчості, тобто його картинам. До речі, такі картини в незвичному стилі виставляються у нас вперше. Ну і друга частина – це його світлини. Світлини про його життєвий та творчий шлях, починаючи від дитинства і до останніх днів перебування його на Майдані. Також у вітринах розмістили його книги. Зокрема, і про нього, і про героїв Небесної сотні, нагороди Брезденюка, які йому присвоїли посмертно. І в останній вітрині ми розмістили ті необхідні приладдя, і пензлики, і щиточки, і фарби, якими він користувався, коли робив свої картини», - розповіла журналісту Вінниця.info завідуюча відділу новітньої історії краєзнавчого музею Лариса Семенюк.

Варто зазначити, що Валерій Брезденюк малював в незвичному стилі малювання на воді. Ебру, так називається техніка, це різновид живопису, більше характерний для країн Сходу, продуктом якого є малюнок, створений на воді (або спеціальному розчині), і згодом обережно перенесений на папір чи іншу поверхню. За своє життя чоловік написав близько 500 картин.

Загалом на виставці представлено 22 картини, більше 20 світлин та понад 20 особистих предметів Валерія.

Триватиме виставка до 22 березня.

Вінниця.info

Теги: виставка картини Революція Гідності 
Матеріали по темі