Суспільство

За кілограм сухого цвіту чорнобривців - 60 грн. Вінничани можуть заробити на залишках рослин, які зазвичай викидають

24 вересня 2021, 11:31

У мешканців Вінниччини приймають сухий цвіт чорнобривців, порожні стручки з-під квасолі, насіння кропу. Виявляється, на залишках рослинності, які по селах викидають, чи спалюють - можна заробити. Повідомленнями про гуртовий та роздрібний збір від населення, майорять соціальні мережі. По одному з таких наші репортери вирішили подзвонити.

«До прикладу, якщо запропонуєте ціленькими бутонами сухий цвіт чорнобривців, за кілограм отримаєте 60 гривень. Ці квіти – прекрасна приправа. Підвищує апетит. Я, до прикладу, її додаю в аджику. Незадовго до того, як кликати дитину до столу, маленьку ложечку мастю на хлібчик. І дитина після цього з’їдає все! А ще, чорнобривці прекрасно смакують із м’ясом», - розповідає телефоном Юлія, вона живе в Іллінцях.

Також зауважує, що приймає рослини поштою. А також та може приїхати за ними у Вінницю.

«До прикладу, зараз збирають квасолю та лущать її. Стручки частіше всього викидають, як непотріб. А виявляється, що з них роблять інсулін. За кілограм я даю по 8 гривень. А от за насіння кропу – 30 гривень», - продовжує Юлія.

Населення також може заробити на шипшині, глоді.

«Цього року також плануємо приймати плоди каштанів. Якою буде ціна, поки невідомо. Минулого року їх не приймали. А позаминулого за кілограм ми віддавали по гривні», - підраховує Юлія.

Отже, замість того, щоб викидати залишки рослин з ваших клумб та городів, їх дійсно актуальніше здавати. Окрім того, якщо хтось їх раніше спалював, то нині у Вінниці почали «патрулювати» спеціальні групи, які контролюють, щоб жителі не палили листя. За кілька тижнів рейду склали уже 24 адміністративних протоколи. Порушники мають сплатити штраф, який коливається від 340 до 1700 грн.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ілюстративні.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця заробіток цвіт чорнобривців 
Матеріали по темі