Місто

За ніч у Вінниці випала рекордна кількість опадів: рівень води у Південному Бузі зріс до максимуму

7 травня 2019, 12:02

У Вінниці протягом вечора і ночі випала півмісячна кількість опадів – 34 міліметри (для міста місячна норма становить близько 60 міліметрів).

Про це Вiнниця.info розповіла начальник відділу гідрометеорологічного забезпечення Вінницького обласного Гідрометцентру Марія Кощавка.

«Ситуація, яку ми могли спостерігати вночі, спричинена циклоном із південного-заходу. Випала достатньо велика кількість опадів, але це не спричинило аварійної ситуації в цілому. Найбільше дощило у Вінниці – 34 міліметри, на решті території випало 11-13 міліметрів опадів. Найменша кількість зафіксована у Липовці – 0,5 міліметра і Гайсині – 2 міліметри», - зазначила синоптик.

Вона також додає, що основна маса опадів випала вчора, втім, залишилися «хвостики» циклону, які можуть ще проявитися у другій половині дня. Грози прогнозують не такі сильні, як 6 травня.

Разом з тим на сайті Вінницької міськради інформують, що під час негоди малі річки вийшли з берегів, а Південний Буг піднявся до максимальної позначки. Щоб усунути підтоплення, всю ніч чотири бригади КП «Шляхове управління» розчищали зливоприймальні колодязі, в які негода позносила гілля, каміння, автомобільні номерні знаки та сміття. Ввечері 7 травня знову очікується сильна гроза із поривчастим вітром, тому комунальні служби працюватимуть без перерви, а вінничан просять утриматись від пересування містом без нагальної потреби.

«Найбільші проблеми були на двох ділянках. Перша – по вулиці Чорновола, де в зливовій каналізації наші працівники виявили 12 номерних знаків та захист для автомобіля. Але після того, як бригада прочистила мережу, вся вода пішла. Друга проблемна ділянка була на частині вул. Князів Коріатовичів. Це якраз те місце, де на минулому тижні наші працівники не змогли перевірити стан зливової каналізації, бо забудовник не допустив нашу бригаду до оглядового колодязя. В результаті вчора там виникла проблема», - повідомив керівник КП «Шляхове управління» Володимир Чорновол.

За його словами, працівники підприємства оглядають малі річки, які вийшли з берегів, та за необхідності чистять місця засмічення.

Рівень Південного Буг вчора під час вчорашньої грози і зливи піднявся до максимальної позначки, тому на Сабарівській греблі використали спеціальне обладнання для пониження рівня води.

Нагадаємо, вечері 6 травня, близько 20.00 години, у Вінниці та області пройшла злива з грозою. Окремі вулиці міста перетворились на річки, відбувались аварійні відключення електромереж і вітер валив дерева. В двох районах області у будівлі влучила блискавка.

Вiнниця.info

Теги: злива дощ погода 
Матеріали по темі