Суспільство

У Вінниці екологи пропонують запровадити громадські роботи за продаж червонокнижних рослин

18 квітня 2021, 16:46

З початку березня на Вінниччині стартувала операція «Первоцвіт». Екоінспекція з поліцією та муніципальною вартою проводять рейди, аби виявити осіб, які продають червонокнижні рослини. За цей час склали 18 адмінпротоколів. Екологічна інспекція Вінницької області ініціює доповнити відповідальність громадськими роботами за збирання або продаж першоцвітів та червонокнижних рослин.

“Операція “Першоцвіт — 2021” триває, оскільки ще продовжують цвісти першоцвіти та червонокнижні рослини. На жаль, нашими громадянами вони зриваються та продаються. Тому ця операція і буде продовжуватися до завершення сезону цвітіння. На сьогодні складено понад 18 протоколів. Ми періодично проводимо рейдові перевірки. Особливо приділяємо увагу місцям їх збору. Тому, що якраз там відбувається перше порушення”, - розповів Юрій Дубовий, начальник Державної екологічної інспекції Вінницької області.


Така увага до першоцвітів невипадкова.

“Ми приділяємо увагу першоцвітам тому, що це перші квіти, які пробуджуються після зими. Він них відбувається перші запилення”, - підкреслює Дубовий

Нерідко можна спостерігати, коли продавцями першоцвітів є пенсіонери.

“Так, дійсно, можна спостерігати серед таких осіб саме людей, які мають недостатній дохід. І таким чином вони намагаються покращити свій фінансовий стан. Але, серед них є ті, хто на цьому робить бізнес. І це для них сезонна зайнятість щороку. І вони знають, що хоч штрафні санкції досить значні, їм за це нічого не буде. Тому, що на них нічого неможливо оформити. Ми це доводили й через суди. І Виконавча служба нам повертає ці матеріали. У зв'язку з тим, що не можуть стягнути з них штрафи. Це можуть бути малозабезпечені особи, пенсіонери. Тому, ми пропонували, саме у цьому випадку доповнити відповідальність громадськими роботами. Щоб не уникали тієї відповідальності. Така ініціатива нашої інспекції перед народними депутатами, вищим керівництвом не один рік”, - зауважує Юрій Дубовий.

Зауважимо, відповідно до частини 1 статті 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу. За один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України, а саме підсніжника, передбачена відповідна компенсація за його знищення від 49 до 62 грн.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: операція Первоцвіт 
Матеріали по темі