Суспільство

Заборона на групові заняття та обов’язковий температурний скринінг: як в Україні працюватимуть фітнес-клуби та спорткомплекси в умовах карантину

19 травня 2020, 13:13

З 22 травня в рамках чергового етапу пом’якшення карантину в Україні планують відкриття тренажерних залів, фітнес-клубів та спортивних майданчиків. Всім відвідувачам працівники спортивних комплексів вимірюватимуть температуру. Проведення занять для груп понад 10 осіб та дітей віком до 14-и років буде заборонено. Також на цьому етапі пом’якшення карантину ще не працюватимуть басейни, спа-зони та фітнес-бари.

Повний перелік вимог опублікували на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Як зазначають в Міністерстві, обслуговування в спортивних (тренажерних) залах, фітнес-клубах та спортивних майданчиках для командних (парних) занять (окрім занять національних збірних) здійснюватиметься з урахуванням цих тимчасових рекомендацій.

1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладів.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.

2. Усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до закладу.

Особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° С або ознаки респіраторних захворювань відвідування заборонено.

3. Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 квадратних метрів площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі).

Проведення групових/командних занять проводиться виключно за попереднім записом.

4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).

В зонах проведення занять розмішуються додаткові антисептики в невеликій тарі, паперові рушники, а також контейнери (урни) для їх утилізації та нагадування для клієнтів щодо необхідності дотримання гігієни, дезінфекції рук та спортивного інвентарю після використання. Заходи індивідуальної профілактики та протиепідемічні заходи, що впроваджені в закладі доцільно періодично транслювати на екранах/оголошувати в місцях проведення занять.

5. На період карантину забороняється:

 • використання багаторазових (тканинних) рушників;
 • розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інші поліграфічних матеріалів;
 • функціонування басейнів;
 • функціонування спа-зон та надання послуг масажу;
 • функціонування фітнес-барів;
 • функціонування дитячих кімнат;
 • одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;
 • проведення групових занять для понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт;
 • проведення групових занять для дітей віком до 14 років;
 • видача багаторазових рушників клієнтам.

6. Необхідно обмежити одночасне використання роздягалень та душових кабін на рівні не більше 50%, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу шафу для роздягання/душову кабіну та нанести відповідні позначки.

Кількість клієнтів, що одночасно перебувають у закладі повинна враховувати та не допускати потенційне скупчення в зонах роздягалень, санітарних та адміністративних зонах.

7. Тренажери для кардіо-занять, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом повинні бути розміщені з інтервалом не менше 2,5 метри один від одного.

8. Працівники закладів повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор (без клапану) та одноразові рукавички (ЗІЗ).

Після кожного зняття ЗІЗ та одяганням чистої маски/респіратора, одноразових рукавичок працівник повинен ретельно помити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

Адміністрація закладу повинна провести навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та забезпечити контроль над дотриманням цих правил.

9. Суб’єкт господарської діяльності повинен забезпечити:

 • працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
 • навчання серед працівників щодо правил використання 313, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
 • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;
 • інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
 • дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
 • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;
 • провітрювання/кондиціонування приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та кожні дві години протягом дня;
 • централізований збір використаних 313, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

10. Працівники повинні:

 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
 • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Громадяни можуть надсилати свої зауваження та пропозиції у строк до 18:00 19 травня 2020 року на електронну адресу povoroznyk.igor@gmail.com

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров’я склали перелік тимчасових протиепідемічних вимог для функціонування готелів, дошкільних навчальних закладів та міжміського громадського транспорту.

Під час брифінгу 19-го травня міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що з 22-го травня послаблення карантину відбуватимуться в окремих регіонах, де ситуація із захворюваністю на коронавірус це дозволятиме.

Вінниця.info

Теги: карантин коронавірус спортзали 
Матеріали по темі