Суспільство

Загадкові вінницькі «Кумбари»: від одеського купця до ЖЕКу. Фотофакт

8 вересня 2015, 16:10

 Вінниця у розрізі часу. Яка вона? ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд міста. Унікальні архівні знімки редакції надала спільнота «Історія Вінниці». Нагадаємо, розпочався проект з Вінницької арки і шпиля.

Садиба «Кумбари»

Будинок «Кумбари» - це унікальна пам’ятка архітектури розташована на схилі річки Південний Буг. Біля будинку велетенські сходи, які ведуть до річки, які зараз потребують  капітального ремонту. Городяни досі не можуть звикнути що в цьому будинку немає поліклініки, яка кілька років назад переїхала у сусідню будівлю.

1937 рік

 

2015 рік

 

З історії

Будинок «Кумбари» - це пам’ятка архітектури 1913 року.

Вінницький будинок одеського купця грецького походження А. Кумбарі розташований на території маєтку, придбаного ним в 1894 р На прізвище господаря ця місцевість на високому березі Південного Бугу з тих пір носить назву Кумбари. Будівля в стилі модерн побудовано в 1913 р за проектом архітектора Г. Артинова для дружини Кумбарі. При будівництві вперше у Вінниці була застосована технологія бетонної заливки. Від будинку до берега річки спускаються довгі сходи, спроектована тим же архітектором, генерал-лейтенантом військово-інженерної служби.

Місцеві жителі називають їх «Потьомкінськими сходами» за аналогією зі знаменитими одеськими сходами. До останніх років в будівлі розміщувалася дитяча поліклініка № 1. А зараз там знаходиться Центр обслуговування ТОВ «ЖЕО».

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця історія 
Матеріали по темі