Суспільство

Загиблих зубрів на Вінниччині спалять. Зі шкур хочуть зробити опудала

3 лютого 2016, 14:32

 Прикрий випадок у лісництві на Вінниччині сколихнув чи не всю Україну. 30 січня провалилися під кригу і потонули 8 зубрів, занесених до Червоної книги. Єгері одразу висували версію про те, що тварин на замерзлий став хтось вигнав.

Як тварини опинилися на льоду? Версії

Місцеві жителі почали говорити, що зубрів у лісі налякала вирубка дерев, яка тривала там протягом кількох останніх днів. Проте в управлінні державного агентства лісових ресурсів на Вінниччині запевнили, що дерева у лісі ніхто не рубав, тим паче – в пізню пору.

«Ми провели внутрішню перевірку, цього просто не могло бути. Але хто, як і для чого вигнав тварин на галявину, ще треба з’ясувати. Зубри дуже розумні, і самі на кригу не пішли б. Це перший такий випадок за останні 30 років.

Лісівники дуже любили цих тварин. Дехто знає їх навіть поіменно, хоча в стаді - сотня. Коли зубрів витягали з водойми, то сліз не стримували навіть чоловіки», - розповів ВИННИЦА.info начальник прес-служби управління держагенства лісових ресурсів у Вінницькій області Станіслав Вовк.

Також мешканці с. Трибухи (населених пункт, де сталася трагедія) розповіли деяким ЗМІ, ніби то спочатку хтось застрелив одного зубра у лісі і забрав додому «на тушонку», а потім стадо погнали на ставок.

Дану інформацію не підтвердили ні лісники, ні працівники райвідділу поліції Літина.

Викрадення мертвого зубра

30 січня близько 22 години вечора зі ставу витягли перших 4 зубрів, одного вдалося врятувати живим. Мертві туші залишили на березі. Проте у ніч з суботи на неділю селяни забрали одну тварину собі додому. Місцеві жителі хотіли розробити зубра для власного вживання. Даний факт підтверджують літинські правоохоронці.

«Ми дійсно виявили тушу в жителів села. Зубра вони взяли на м'ясо. Мертву тварину вилучили правоохоронці.

Відкрити кримінальне провадження стосовно цих людей ми не можемо, оскільки доведено, що зубра вони забрали вже неживого», - зазначили в райуправлінні поліції Літинщини.

Зубрів спалять

Згідно ветеринарних норм, туші загиблих тварин потрібно утилізувати шляхом спалення. Так буде і з вісьмома зубрами, але перед «кремацією», з них хочуть зняти шкури для опудал. Фахівця, який може це зробити, поки що не знайшли.

«Ми шукаємо такого спеціаліста. Шкура у зубрів дуже цінна, з неї можна було б зробити опудала. Тільки для цього потрібні технології і розчини. Якщо найближчим часом питання не вирішимо, то тварин спалять з усім разом: шкурою, копитами…», - зазначив Станіслав Вовк.

Чи дійсно причетні до загибелі тварин люди, з’ясує слідство. Однак лісівники вже направили звернення до керівництва області з проханням взяти під свій контроль розслідування даної справи. Вони самостійно шукають факти і подробиці того прикрого вечора, бо, як ніхто, зацікавленні у тому, що винуватці трагедії були покарані.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рятувальники тварини 
Матеріали по темі