Місто

Замість лип на Соборній висадили кілька десятків молодих платанів. Фото

27 листопада 2020, 19:07

По вулиці Соборній нещодавно закінчили висаджувати молоді платани замість лип. Загалом від будівлі державного архіву з однієї сторони вулиці до ТРЦ «SkyPark» з іншої висадили 40 молодих дерев виду платан кленолистий. Липи ж вирішили пересадити.

Як розповіла журналісту Вінниця.info заступниця директора з агротехнічних питань КП «Вінницязеленбуд» Тетяна Прибиш, причиною тому стала погана пристосованість лип до умов людної вулиці з активним трафіком муніципального та приватного транспорту.

«В частини лип була погано розвинена коренева система за рахунок великої задимленості, загазованості та реагентів солі. Ці дерева себе погано почували. У зв’язку з цим ми висадили більш стійкі до всіх цих чинників рослини. Такі як платан кленолистий або західний. Ці рослини себе краще почувають та адаптуються в міських умовах», – зазначає представниця комунального підприємства.

За словами Тетяни Прибиш, липи пересадили на вулиці Пирогова, Артинова та Київську. Ті ж, які перебували в поганому стані, висадили на території підприємства для реабілітації.

«Будемо за ними доглядати, щоб вони відійшли, і потім, коли вони себе краще почуватимуть, також висадимо на території нашого міста», – каже жінка.

Заступниця директора «Вінницязеленбуду» також додає, що це не остання висадка платанів на Соборній. За умов фінансування, в наступному році молоді дерева цього виду висадять вздовж усієї Соборної, а липи, які лишилися, пересадять на інші вулиці міста.

«Ми плануємо по весні висаджувати їх далі, як тільки буде фінансування. Це тільки перша частина. Бо коштів не так багато цього року у зв’язку з пандемією», – зазначає Тетяна Прибиш.

За словами представниці підприємства, поки що платани будуть тільки на Соборній. Аби їх висаджування не заважало руху міського транспорту, а також для того, аби не провокувати додаткові скупчення людей в період пандемії COVID-19, висаджували молоді дерева вночі.«Висадку проводили у нічний час, оскільки вдень великий трафік муніципального та приватного транспорту, а також – багато людей. Враховуючи COVID-19, щоб не було додаткового скупчення громадян та щоб не обмежувати рух по головній вулиці міста, роботи виконували вночі», – каже Тетяна Прибиш.

За її словами, у планах підприємства в майбутньому по всьому місту висадити різні види дерев відповідно до особливостей вулиці.

«На кожній вулиці будуть свої певні види дерев. На більш широких вулицях будуть більш могутні дерева, на менших, відповідно, дерева з меншою кроною. Адже всі дерева мають свої певні властивості та швидкість росту», – зазначає заступниця директора КП «Вінницязеленбуд».


Нагадаємо, в жовтні ми підготували репортаж з Центрального парку, який «потопав» у 40 тисячах різнобарвних квітів.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Більше фото - у слайдері

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: платани дерева Вінницязеленбуд Соборна 
Матеріали по темі