Місто

Замість Московської – Маріупольська, замість Кутузова – Брати Котенки. Вінниця позбулась російських назв і увіковічнила пам'ять своїх

29 квітня 2022, 18:21

Вшановуємо своїх і відправляємо в небуття все російське. У Вінниці 29 квітня нарешті зняли Горького та перейменували шість вулиць і парк, назви яких через рашистську війну навіть не хотілось вимовляти.

Тепер замість Московської у нас вулиця Маріупольська і відповідно, 1-й, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й Маріупольські провулки. В честь нескореного українського міста, заснованого запорізькими козаками ще на початку 16 століття.

Замість Кутузова – вулиця Братів Котенків. На честь українських воїнів-захисників з Гайсина, які полягли за Україну. Полковник Котенко Сергій Леонідович Герой України, під керівництвом якого наші захисники знищили кілька колон російської техніки.

Вулиця Ватутіна називається Левка Лук’яненка – іменем українського діяча, який є співавтором Акту проголошення Незалежності України.

Вулиця Суворова - Миколи Стаховського. На честь лікаря, першого керівника дипломатичної місії УНР у Великобританії.

Маяковського у нас теж відтепер немає. Вулиця, 1-й провулок і тупик тепер має назву Синьоводська. На честь битви на Синіх Водах, яка стала переможною для спільного війська литовського та русинів проти татарської Орди. Перемога в цій битві стала основоположною для заснування та розвитку міст на Поділлі, серед яких і Вінниця.

У Вінницьких Хуторах позбулись назви вулиці Валентини Терешкової. Тепер це вулиця Тетяни Кошиць – вінничанка, уроджениця Вінницьких Хуторів, співачка і диригенка, яка популяризувала мелодію «Щедрик».

Парк «Дружби Народів» - «Вишенський». Бо ніякої дружби народів немає, як показали реалії сьогодення. А Вишенька, була, є і буде.

Дизайн з новими назвами топонімів від музею історії Вінниці і Марини Сербінович:Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: назви вулиць Вінниця 
Матеріали по темі