Суспільство

Замість серпа та молота – Герб України: у Кукавці на стелі встановили Тризуб, знайдений між металобрухтом. Фото

22 липня 2021, 12:50

У селі Кукавка, яке входить до Вендичанської ТГ Могилів-Подільського району Вінниччини, на стелі в пам'ять загиблим в Другій світовій війні встановили державний Герб України. Його знайшли місцеві волонтери на одному з пунктів металобрухту. А ветерани АТО/ООС реставрували та розмістили на пам’ятнику. Цей Тризуб замінив зірку з серпом та молотом, яка там залишилась ще з радянських часів.

«Наприкінці травня у селі Кукавка ми вшанували загиблих воїнів УНР, які 1920 року поблизу села полягли в боротьбі за незалежність України. На стелі в пам'ять загиблим в другій світовій війні помітили, що там й досі залишилася символіка, яка підлягає декомунізації. І так співпало, що Олександр Суржиков, він мешканець Могилів-Подільського району, волонтер, знайшов у металобрухті Герб України. Не знаємо, як він туди потрапив, але був іржавий та брудний. І подумали, а чому б ним не замінити той серп та молот? Наші ветерани АТО/ООС, а саме: Віталій Тининика, Дана Українка, Геннадій Чумак та Петро Дутчак, взялися його реставрувати, пофарбували у національні кольори та встановити на стелі. Що і було зроблено», - розповів Вінниця.info Геннадій Катриченко, керівник Військово-історичного товариства "Дністер".


Перед тим, як встановити на стелі Тризуб, спочатку обговорили це з мешканцями населеного пункту. Деякі були незадоволені, але зрештою всі порозумілися та дійшли згоди.


Історична довідка: у жовтні-листопаді 1920 року під натиском більшовицької навали українська армія відступає з Ямполя на Могилів-Подільський. Котовцям вдається зайти в тил з боку Жмеренки і в полі між Тарасівкою та Вендичанами вдарити по юним, щойно призваним УНР-рівцям. На очах у місцевих хлопчиків-пастушків червоноармійці порубали 19 воїнів. Перелякані діти прибігли додому і розказали про побачене батькам. Наступного дня кувавчани вбитих солдатів поховали в полі. Згодом місцевий житель Микола Драбатий на тому місці поставив пам’ятний знак. А з часом один із свідків тих подій розповів пошуківцям про бій та захоронення. У 2017 році це поховання розкопали і, провівши дослідження, дійшли висновку, що це бійці УНР. В 2020 році їхні тіла перепоховали в центрі Кукавки, біля сільської ради.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Військово-історичного товариства "Дністер".

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина Герб України декомунізація 
Матеріали по темі