Місто

Замкова гора у Вінниці розквітне кольорами Прапора України

13 травня 2022, 15:16

У Вінниці 13 травня почали прикрашати квітами дві локації - площу Героїв Майдану та Замкову гору. На площі буде клумба у вигляді вишиванки, а на Замковій горі – в кольорах Державного прапора. Понад три тисячі бегоній, тагетисів та агератумів висаджують працівники «Вінницязеленбуду».

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

«На площі Героїв Майдану ми вирішили оформити клумбу у вигляді вишиванки. Там висадили 1100 альтернатер та бегоній різних кольорів - білі, рожеві та червоні», - розповіла заступниця директора з агротехнічних питань «Вінницязеленбуду» Тетяна Прибиш.

За її словами, ці квіти не потребують додаткового догляду - вони адаптовані до наших кліматичних умов.

«Ці квіти не примхливі. Звісно, потрібно вчасно їх поливати, прополювати. Вони повинні квітнути аж до вересня», - пояснює Тетяна Прибиш.

На Замковій горі планують висадити квіти синього та жовтого кольорів.

«Вже закінчуємо знімати дернину, робимо розбивку грунту і почнемо висаджувати квіти. Загальна кількість квітів перевищує 2500», - додає Тетяна Прибиш.

Фахівці підприємства формують дизайн для кожного квітника. Втім, у «Вінницязеленбуді» зізнаються, що цьогоріч відмовилися від запланованого та оформили клумби в місті у патріотичній тематиці.

«Дизайн був дещо змінений у зв'язку зі страшними подіями в Україні. Через війну вирішили не витрачати кошти на закупівлю квітів, все зробили власними силами, - розповідає Тетяна Прибиш. - Ми збирали ще восени насіння, потім його засіяли, чекали, щоб проросло. А ось такі квіти, як бегонію та альтернатеру розмножували вегетативним способом. Таким чином отримали необхідну кількість квітів».

Найближчим часом планують висадити квіти поблизу Будинку офіцерів та на Майдані Незалежності.

Як відомо, минулого року на Замковій горі підняли найбільший в області Державний прапор, площею 150 кв м на флагштокові висотою 50 метрів. Благоустрій території проводили до Дня Незалежності.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото міської ради

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: клумби Вінниця 
Матеріали по темі