Суспільство

Зареєструватись пенсіонером за 7 хвилин: як вінничанам скористатись новим on-line сервісом Пенсійного фонду

14 серпня 2019, 14:15

На початку серпня Пенсійний фонд України запустив on-lane сервіс реєстрації заяв для призначення пенсії «в один дотик». Процедура реєстрації займає 7 – 10 хвилин. Єдиною умовою є наявність електронного цифрового підпису користувача (ЕПЦ). У Вінницькій області за три дні роботи сервісу 5 громадян подали on-line заявки на призначення пенсії.

Як працює портал електронних послуг, 14 серпня розповіли заступник начальника ГУ ПФУ у Вінницькій області Лариса Дика та - заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів ГУ ПФУ області Олександр Кашперовецький.

«Існує чотири види пенсійних виплат. Пенсія за віком, яка призначається при досягненні певного віку. Пенсія по інвалідності – якщо людина втрачає працездатність і їй встановлюється одна з груп інвалідності. Пенсія по втраті годувальника. І пенсія за вислугу років. Якщо людина набуває право на один з видів таких пенсій, є можливість здати всі необхідні документи для призначення пенсії, не відвідуючи управління пенсійного фонду», - говорить Лариса Дика.

«Система «пенсія в один дотик» дозволяє зареєструвавшись на веб-порталі подати заву на призначення чи перерахунок пенсії в електронному вигляді, прикріпити скан документів, не виходячи з дому. Далі відбувається контролю документів, які подав майбутній пенсіонер і приймається рішення щодо призначення пенсії. Після цього людина особисто приходить щоб підтвердити документи, які він відсканував і надалі отримати всі виплати. Тобто, все зводиться до одного відвідування, під час якого людина отримує всі послуги комплексно», - розповідає Олександр Кашперовецький.

Як зареєструватись на порталі електронних послуг ПФУ:

  1. Зайти у вікно «Вхід», ввести свої дані та електронний цифровий підпис.
  2. Надати згоду на СМС-інформування – щоб в майбутньому отримувати дані про всі нарахування. Ввести номер телефону.
  3. Увійти в пункт «Заява на призначення пенсії». Випливає вікно з покроковими рекомендаціями, як провести операції.
  4. Обрати орган пенсійного фонду, де клієнт хоче отримати весь спектр послуг. Вказати населений пункт.
  5. Вибрати, який вид пенсії буде призначено.
  6. Вказати місце реєстрації (місто).
  7. Заповнити всі поля відмічені «зірочкою».
  8. Завантажити відскановані документи. Наприклад, для пенсії за віком потрібно завантажити відсканований ідентифікаційний код, паспорт, трудову книжку. Якщо немає сканованих документів, можна завантажити документи, які попередньо сфотографовані телефоном і відправлені поштою (Jpg формат теж приймається).
  9. Сформувати заяву і підписати заяву електронним цифровим підписом. Має з’явитись повідомлення «запис збережено».

Потім через СМС-інформування відбувається зворотній зв'язок з клієнтом. Інформація про призначення зустрічі з працівником пенсійного фонду надійде повідомленням, або людині зателефонують.

«Термін розгляду звернення – 10 днів. Якщо по поданих клієнтом документах можливо визначити право на пенсію, це буде зроблено протягом 10 днів. Є також додатковий термін, що дозволяє долучити додаткові документи, за необхідності. Рішення при призначення, відмову чи про необхідність долучення додаткових документів буде подано на електронну адресу або через СМС-інформування. Людина відвідає пенсійний фонд, якщо вже буде готово пенсійне посвідчення», - пояснює Лариса Дика.

Сервіс корисний не лише для людей передпенсійного віку, а й для молоді. Можна перевірити, які дані особи є в реєстрах та перевірити нарахований страховий стаж, з якого в майбутньому буде йти нарахування пенсії.

Вiнниця.info

Теги: пенсії сервіс реєстрація 
Матеріали по темі