Суспільство

Заступник міністра оборони України відвідала звільнених з полону військовослужбовців ЗСУ

30 вересня 2022, 16:44

Сьогодні заступник Міністра оборони України Ганна Маляр відвідала один із закладів, де проходять реабілітацію та лікування наші звільнені з полону військові.

Про це заступник міністра написала на своїй сторінці у Фейсбук.

«Наші звільнені захисники проходять лікування та реабілітацію у державних медичних закладах під наглядом фахівців високого рівня й безкоштовно отримують весь спектр необхідних медичних послуг», — зазначила Ганна Маляр.

Вона наголосила, що всі їхні потреби фінансуються державою у повному обсязі.

«Після повернення наші Герої одразу проходять комплексну медичну діагностику, до цього залучаються висококваліфіковані фахівці та використовується найсучасніше обладнання. Ті захисники, котрі є у важкому стані й потребують оперативних втручань, направляються до військово-медичних та цивільних лікувальних закладів відповідно до профілю їхнього захворювання чи поранення», — повідомила вона.

Своєю чергою воїни, які мають задовільний стан здоров’я, скеровуються до державного лікувально-реабілітаційного центру для обстеження фахівцями військово-лікарської комісії.

За словами заступника Міністра оборони України, увесь цикл лікування на всіх етапах надання допомоги фінансується у повному обсязі державою. Всі операції, медичні маніпуляції та ліки надаються безоплатно. Це так само стосується і українських воїнів, які дістали поранення на передовій та евакуйовані до медичних закладів з лінії фронту. Протезування також здійснюється за рахунок держави. У Західному та Центральному регіонах є центри, які забезпечуються протезними матеріалами з Європи.

«Україна має чудових і фахових реабілітологів та ортопедів, які виконують первинне та кінцеве протезування. Крім цього, подальший супровід тих, хто отримав протези, проводиться в Україні», — зазначила Ганна Маляр.

Однак, як уточнила вона, в окремих випадках поранені воїни з дуже важкими травмами скеровуються на лікування за кордон.

«Закордонні медичні заклади в разі офіційного направлення державою на лікування нашого військовослужбовця проводять лікування (реабілітацію, протезування) також безоплатно», — резюмувала Ганна Маляр.

Нагадаємо, зусиллями Президента України Володимира Зеленського, керівника Офісу президента, Міністерства оборони, ЗСУ, ГУР, Мінреінтеграції, МВС, ДСНС, СБУ, 21 вересня додому повернулися 215 наших оборонців – захисники Маріуполя, бійці «Азовсталі».Серед звільнених «Редіс», «Волина», парамедик Катерина Поліщук (Пташка) і 30-річна військова лікарка Мар’яна Мамонова, яка перебуває на останніх місяцях вагітності.

Повний список звільнених можна подивитися ТУТ

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Ганна Маляр військовополонені лікування 
Матеріали по темі