Суспільство

Завдяки українській мові, молдавську школу, яка межує з Вінниччиною, врятували від ліквідації

31 березня 2017, 16:54

У селі Унги на території Молдови, яке розташовано через Дністер від української Бронниці у Могилів-Подільському районі, близько 15 років викладають українську. Введення уроків української мови свого часу дозволило врятувати школу від закриття.

«Колись школа була лише російською. Її мали закривати. Але наш директор, доклала всіх зусиль, щоб її не ліквідовували. Через наші Міністерства освіти вона домовилася про дозвіл, щоб у нашому селі створили експериментальну школу. Відтоді почали викладати ще й українську», - розповідає Вінниця.info жителька села Унги Сніжана Глінько.

У сільській молдавській школі навчається 124 дитини та 42 вихованця дитячого садочка. Окрім української, вони вивчають паралельно: російську, молдавську, румунську та англійську.

«Але найкраще всім дається саме  українська. У селі живуть дуже багато українців. Наші діти йдуть в навчальні заклади вашої держави. От моя дочка спочатку у Могилів-Подільському була, потім у виші у Харкові. Вашу мову вона знає досконало. А якщо чесно, я навіть не знаю молдавської. У селі у нас здебільшого суржиком говорять, який наповнився за роки по слову від різних мов», - зауважила Сніжана.

За словами Сніжани Глінько, експериментальна російсько-українська школа у селі Унги – єдина подібна на всю Молдову.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина молдова мова українська 
Матеріали по темі