Економіка

«Завод Head у Вінниці буде!» - представник Вінницької мерії прокоментував резонансну ситуацію з австрійськими інвесторами

6 листопада 2019, 15:28

6 листопада директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян прокоментував ситуацію щодо приєднання до електромереж майбутнього заводу Head. Нагадаємо, що австрійський інвестор зіштовхнувся з проблемою - за приєднання до електропостачання йому доведеться заплатити 1,6 млн. євро. Такі розцінки шокували закордонного бізнесмена.

Представник мерії наголошує, що завод Head у Вінниці таки буде, але місцева влада не може вплинути на рішення «Вінницяобленерго». Разом з тим, триває будівництво електромережі, яка у майбутньому забезпечуватиме функціонування індустріального парку.

«Запуск нових промислових підприємств на території Вінницького індустріального парку – пріоритет для команди Вінницької міської ради та міського голови Сергія Моргунова.

Ті зобов’язання, які взяла на себе міська рада, - нами виконуються. Ми робимо ряд заходів по інфраструктурі: будуємо під’їзні дороги, прокладаємо водогін та каналізацію. У тому числі будуємо електромережу до індустріального парку проектною потужністю 5 МВт, з перспективою збільшення до 16 МВт, на що передбачено 13 мільйонів 903 тисячі гривень. Загалом на всі комунікації та будівництво під’їзних доріг на 2019-2020 роки місто інвестує більше 100 млн. грн. Але варто розмежувати поняття: місто тягне електромережі, будує підстанції, до яких в майбутньому підключиться зокрема і завод HEAD. Що стосується плати за приєднання, щоб отримати необхідну потужність від енергопостачальних компаній, - це регулюється національним законодавством, і місцева влада на цей процес, на жаль, не впливає. Хоча ми на всіх рівнях уже рік як ставимо це питання – потрібно змінювати ці закони.

Ми в постійній комунікації з інвестором, він розуміє особливості та тонкощі українського законодавства. Тому на сьогодні можна говорити, що завод Head у Вінниці буде!», - написав Віталій Погосян на сторінці у «Фейсбук».

Нагадаємо, що енергетики шокували австрійського інвестора, який взявся будувати завод Head у Вінниці: 1,6 млн. євро за «дозвіл».

Як повідомляла Вiнниця.info, 13 вересня у Вінниці заклали символічну капсулу на місці майбутнього заводу австрійської компанії Head. Підприємство розташовуватиметься на території Індустріального парку, що на Немирівському шосе. Завод спеціалізуватиметься на виробництві продукції для зимових видів спорту, а також для дайвінгу і тенісу. Запустити завод планували у 2021 році. До того, 4 травня, в приміщенні Вінницької міської ради відбулось підписання Меморандуму про порозуміння між компанією Head.

Вiнниця.info

Теги: завод будівництво підприємство Head 
Матеріали по темі