Влада

Здітовецький: Нова Угода про співробітництво і вільну торгівлю між Україною та Британією гарантує безперервність у наших стосунках, даючи громадянам і бізнесу впевненість у продовженні співпраці

9 жовтня 2020, 16:16

Завершився візит української делегації на чолі з Президентом Володимиром Зеленським до Великої Британії. Підсумки візиту до Британії прокоментував заступник голови ОДА Сергій Здітовецький під час робочої наради.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Як йдеться в повідомленні, посадовець зазначив, що внаслідок Брексіту виникла потреба в оновленні договірної бази між Україною та Британією для закріплення вже в нових обставинах виходу Британії з Євросоюзу відносин між обома державами. Це завдання повністю виконане.

«Це був перший візит державного рівня після введення обмежень у зв’язку з коронавірусом. Під час візиту відбулась перша ж з початку пандемії зустріч з членами Королівської родини та дуже продуктивна зустріч з прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном», – зазначив посадовець.

Сергій Здітовецький наголосив, що нова Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Британією гарантує безперервність у стосунках між країнами, даючи громадянам і бізнесу впевненість, що вони можуть продовжувати співпрацювати, як і раніше, після виходу Британії з Угоди про асоціацію, яка існує у нас з Євросоюзом.

Посадовець деталізував, що Угода охоплює економічну й галузеву співпрацю в таких сферах, як енергетика, гірничодобувна промисловість, промислова політика, сільське господарство, інформаційне суспільство, навколишнє середовище, глобальні завдання щодо боротьби зі змінами клімату та інше.

За словами Сергій Здітовецького, статус відносин між Україною та Британією підвищується до рівня стратегічного партнерства. Створюються відповідні інституційні механізми для реалізації оновленого формату відносин. Передбачається проведення щорічних засідань Діалогу стратегічного партнерства на високому офіційному або найвищому урядовому рівні з усіх аспектів двостороннього співробітництва, а також Торговельного комітету, який складатиметься з представників сторін на найбільш прийнятному рівні.

«Британія, вийшовши з Євросоюзу, відіграватиме нову роль у глобальних відносинах. Тож, політичне зближення між Україною та Британією означатиме абсолютно нові, перш за все, безпекові умови на флангах Європи – західному (Британія) та східному (Україна)», – запевнив заступник голови ОДА.

Посадовець зазначив, що Британія підтримала євроінтеграційні та євроатлантичні прагнення України. Обидві країни зобов'язуються відстоювати демократичні принципи, права людини та основні свободи, а також міжнародний правопорядок, який зберігає мир.

Окремо Сергій Здітовецький наголосив, що Британія засудила агресію Росії проти України та підтримала необхідність безумовного відновлення територіальної цілісності нашої держави в межах міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, напередодні під час семінару за участі заступника міністра з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького стало відомо, що Євросоюз не має намірів забирати безвіз.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі - https://t.me/vinnitsa_info .

Вінниця.info, ілюстративне фото – з сайту ОДА

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Здітовецький Україна Британія угода Зеленський 
Матеріали по темі