Україна

Зеленський «вимкнув» канали Медведчука через санкції РНБО

3 лютого 2021, 09:39

Президент Володимир Зеленський підписав Указ від 2 лютого 2021 року, яким ввів у дію рішення РНБО України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Запроваджено санкції щодо народного депутата "ОПЗЖ" Тараса Козака, а також телеканалів "112", "ZIK" та "NewsOne", які йому належать.

«Сьогодні відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони, де шляхом письмового голосування члени РНБО розглядали питання введення персональних санкцій стосовно юридичних та фізичних осіб, які перебувають на території України. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували за, один утримався, один перебуває у відрядженні», – сказав секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи застосовуватимуться, зокрема, до громадянина України Тараса Козака, юридичних осіб «Товариство з обмеженою відповідальністю «АРІАДНА ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИЙ ФОРМАТ ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТВ ВИБІР», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «112-ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛІДЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАРТНЕР ТВ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «НОВИНИ 24 ГОДИНИ», «Товариство з обмеженою відповідальністю «Нові комунікації».

Санкції щодо пана Козака передбачають зокрема блокування його активів, торгівельних операцій і виведення капіталів за межі України. Вони діятимуть упродовж п'яти років.

Як пише ВВС, Володимир Зеленський натякав на можливість запровадження санкцій щодо телеканалів з орбіти впливу Віктора Медведчука ще у 2019 році.

Це було реакцією на ідею телемосту між Україною і Росією, який зрештою так і не відбувся.

СБУ тоді напряму говорила про введення санкцій щодо NewsOne і "112-Україна" - "для недопущення реалізації країною-агресором антиукраїнської інформаційної кампанії".

Трохи згодом Зеленський в одному з інтерв'ю різко розкритикував Віктора Медведчука та його партію і анонсував "гучну історію, яка дуже погано закінчиться".

Президент тоді ж заявив про наявність доказів щодо фінансування партії ОПЗЖ та пов'язаних із Медведчуком телеканалів з-за кордону.

Момент відключення мовлення телеканалу ZIK:

Починаючи з вечора 2 лютого інтернет-провайдери та онлайн сервіси припиняють трансляцію каналів "112 Україна", NewsOne, ZIK та інших, які відповідно до рішення РНБО від 2 лютого мають бути негайно заблоковані на 5 років.

«У зв'язку з указом Президента України №43/2021 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», ретрансляцію телеканалів пов'язаних з юридичними особами з Додатку 2 зупинено у пакетах кабельного телебачення а також у IPTV та ОТТ пакетах онлайн-сервісу Ланет.TV» зазначено в повідомленні Ланет.TV.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Медведчук телеканали 
Матеріали по темі