Події

Жертви води: на Вінниччині затонули півсотні людей

27 липня 2019, 10:05

48 громадян, з них - 4 дитини, стільки загинуло людей внаслідок необережного відпочинку на водоймах на Вінниччині.

Про це повідомляє ДСНС України у Вінницькій області.
«Тому, надзвичайно важливо дотримуватися правил поведінки на водних об'єктах, аби відпочинок приніс радість, а не перетворився на трагедію. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання», - зауважують рятувальники.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях.

«Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24. Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева», - кажуть рятувальники.

У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби.

«Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.

«Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпененістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець», - констатують рятувальники.

Вiнниця.info

Теги: Вінниччина жертви вода 
Матеріали по темі