Політика

Жіночий європейський «спецназ». Фріз та Геращенко говорили у Вінниці про ганебне рішення скасувати парад і пільгові перевезення ветеранів

11 липня 2019, 17:03

Зберегти Міністерство у справах ветеранів і захистити досягнення, здобуті за 5 років – це одні з пріоритетних завдань для команди «Європейської солідарності». Ірина Фріз та Ірина Геращенко зустрілися з вінничанами, щоб відповісти на запитання, які їх цікавлять. Поспілкуватися з очільницею Міністерства прийшли учасники бойових дій на Сході та воїни-афганці.

Спочатку говорили про те, що шокувало багатьох громадян – заява президента про скасування параду до Дня незалежності України. Команда Порошенка переконана – це ганебне рішення, адже під час урочистостей вшановують пам’ять всіх захисників. Україна має потужну армію, якою потрібно пишатися.

«Як представник політичної сили «Європейська солідарність» наголошую на тому, що ми в парламенті будемо захищати необхідність збереження Міністерства ветеранів. Нова коаліція буде формувати новий Уряд. І це може бути подано під фішкою оптимізації видатків. Як зараз кажуть:«Давайте роздамо 300 мільйонів всім воїнам, які нас захищають». Крута ідея, я її повністю підтримую, але не за рахунок параду, який є вшануванням пам’яті всіх загиблих. Це повага до нашої армії. Наступним кроком буде скасування Дня незалежності? Ми будемо черговою губернією великої Федерації Росії?

Парад не коштує 300 мільйонів. Звідки вони такі цифри беруть? Переїзд нового президента в новий офіс – також 300 мільйонів коштує. Їм, напевно, подобається це число», - припускає керівник Міністерства у справах ветеранів Ірина Фріз.

Захисників турбувало питання відведення військ на Сході, яке підтримує головнокомандувач. Вони називають це замиренням. Чоловіки запитали, що думає про це «Європейська солідарність»?

«Я до цього ставлюся вкрай негативно. Вважаю, що так зване відведення насправді формує сіру зону, яку може зайняти агресор, використовуючи переваги - під час відведення з нашої сторони. Україна постійно виконувала Мінські домовленості. Постійно наголошувала на необхідності припинення вогню, чого не було зроблено з боку РФ та її посіпак, які там воюють. Всі підрозділи очолюють офіцери діючої російської армії. Я вважаю, що будь-яке замирення - це свідчення того, що наша держава знову намагається зайти в ярмо Російської імперії. Ми будемо цьому протидіяти на всіх рівнях і на всіх посадах», - наголошує пані Ірина.

На зустріч прийшла мама Олексія Зінов'єва, 29-річний чоловік загинув на Сході, а жінка досі не може довести, що син був учасником ООС. Ірина Фріз сказала, що це питання обов’язково розглянуть на відомчій комісії Міністерства, щоб допомогти вінничанці.

Афганці підняли болюче питання пільгового перевезення. Депутатка Ірина Геращенко розповіла, що Верховна Рада готується ухвалити законопроект, який збільшить штраф для водіїв-порушників.

«Законопроект №10004, який зареєстровано в парламенті, вже пройшов перші читання. Він стосується того, щоб сьогоднішній штраф для перевізників, які відмовляються забезпечити пільговим перевезенням ветеранів, складає 136 гривень. Цим законом штраф збільшується у понад 2 тисячі гривень», - говорить нардепрка.

Оскільки пані Ірина раніше курувала питанням звільненням військовополонених, вінничанин запитав її про долю свого товариша Романа Фурсова, який перебуває у російському ув’язненні. Він кілька разів потрапляв у списки для обміну заручниками, та досі не повернувся додому.

«Сьогодні я не займаюся звільненням заручників. Коли президент Порошенко зайняв друге місце на виборах, як європейський політик я написала заяву про те, що так само йду у відставку. У мене була єдина зустріч з новим президентом Зеленським з приводу заручників. Я можу бути в опозиції до Зеленського, але ніколи не буду в опозиції до теми звільнення заручників. Це була конструктивна зустріч, на якій ми передали всю інформацію по тих, хто залишається в полонах, у російських тюрмах. Передали фактаж, деталі переговорів. Я в питанні звільнення щиро бажаю новій команді успіху.

Фурсов знаходиться в окупованому Луганську. Орки повністю контрольовані російською федерацією. Тепер все під контроль взяла ФСБ і Росія, Кремль і Путін тримають наших хлопців, як товар.

Дуже важливо по Фурсову те, що и знаємо, де він знаходиться. Нам вдалося кілька разів добитися, щоб туди зайшов представник нашої гуманітарної групи і побачив хлопців, але Фурсова і ще кількох Героїв навмисно не показували. За нього Україна бореться. Він має бути на волі», - сказала Ірина Геращенко.

Питання збереження армії на всіх досягнень також підтримали кандидати у народні депутати від «Європейської солідарності», які були присутні на зустрічі. Андрій Гижко балотується по мажоритарному округу №11, Олена Верлан-Кульшенко представляє округ №12.

Нагадаємо, що Петро Порошенко представив політиків, що йдуть на вибори по мажоритарних округах Вінниччини.

Теги: вибори агітація ВРУ 
Матеріали по темі