Суспільство

Життя після вибухів: в школі села Павлівка дітей записують до футбольної секції

12 жовтня 2017, 09:27

 Два тижні вимушених канікул - закінчилися. Учні села Павлівки, яке найбільше постраждало після вибухів під Калинівкою, повернулися до навчання. За два тижні тут встигли полагодити розтрощений дах, вибиті вікна та осипані стіни. Як триває навчальний процес, побачила журналіст Вінниця.info.

Для 400 учнів павлівської школи, перший дзвоник цього річ звучить вдруге. Ще два тижні тому тут вилетіли вікна, двері, пробило дах, через снаряди, які рясно розлітались на кілометри з Калинівського арсеналу. Як і півтори тисячі сільських будівель школа стала в епіцентрі ураження.   

«Ось ці вікна, були змонтовані. Вони ще восени були зроблені. Коли дійшло діло до роботи малярів, роботи знову ж таки, роботи були перервані. А тепер треба вертатися на деякий етап назад», - Тетяна Шиманська, директор школи села Павлівка.

Директорка показує спортивну залу, яку ще не встигли довести до ладу. Тому діти ще деякий час фізичну культуру вивчатимуть на сільському стадіоні, чи за партами. Адже непогода. Тому, є час і поговорити.

«Ми зараз говоримо, що закінчили вивчати гімнастику, атлетику, зараз вчитель питає, чи хтось до нього буде ходити на футбол», - каже учениця Даринка Миколайчук.

У сусідньому класі встановлюють новенькі парти для першокласників. З наступного тижня у школі запрацює їдальня. Поки учнів просять приносити обіди з собою. Проте, справно працює система опалення. Так само, як і в сільському дитячому садочку, який також потрапив у зону ураження. Тут сьогодні майже сотня маленьких вихованців.

Завершити відбудову всіх будівель у Павлівці планують найближчим часом.

«Побільше потребуємо будівельних бригад. Я думаю, що за два тижні все буде практично закінчено», - пояснює волонтер Ярослав Пашкевич.

Тому всіх представників ремонтних професій дуже чекають у Павлівці.

 

 

 

 

Вінниця.info.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: школа Павлівка 
Матеріали по темі