Політика

Журналісти показали таємних членів команди Зеленського. Серед них колишній помічник вінничанина Ігоря Калєтніка

19 квітня 2019, 16:21

Виборчий штaб кaндидaтa в президенти Володимирa Зеленського умовно поділений нa чотири групи, які контролюють окремі нaпрямки роботи тa мaють своїх лідерів, при цьому є як офіційні члени комaнди, тaк і тaємні. Серед таємних членів команди ЗМІ називають Іллю Павлюка, який засвітився помічником екс-нардепа та колишнього керівника митниці, вінничанина, Ігоря Калєтніка. Журналісти-розслідувачі зазначають, що Павлюк в часи керівництва Калєтніка на митниці був «посередником у митних питаннях» і навіть «королем контрабанди» у західному регіоні.

Про це пише Українська правда з посиланням на розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом»(Bihus.Info).

Автори розслідуваннязазначили, що отримали «злив» - листування учасників команди Зеленського, однак перевірили інформацію і підтвердили її достовірність.

Так повідомляється, що виборчий штаб Зеленського умовно поділений на чотири групи.

««Квартал», «Дядя», «Нижние» та «Регионы» - так описав структуру штабу Зеленського у розпал передвиборчої кампанії координатор Зе-команди Олександр Корнієнко у листуванні з виконавчим продюсером "Кварталу" Сергієм Трофімовим", - йдеться у публікації.

5cb9cc4296c7e.jpg

Повідомляється, що групою «Дядя» керує адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан.

Як зазначається, самого Коломойського у команді називають «Дядя» або «Людина з Женеви».

Автори вказують, що роль Богдана як посередника між Зе-командою і Коломойським олігарх фактично сам підтвердив у розмові з Bihus.Info ,а також визнали у штабі Зеленського.

«Між тим з листування членів Зе-команди можна зрозуміти, що функції Богдана в штабі Зеленського виходять далеко за межі юридичного напрямку. У листуваннях співробітники штабу говорять між собою, що у Богдана є відокремлений «медіа-офіс» з власним бюджетом, управлінням та повноваженням», - йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що два тижні тому журналісти зафіксували на відео, як Богдан йде на обід саме з групою медійників у кафе поряд зі штабом.

5cb9cc996ba96.jpg


«Поруч з адвокатом – засновник продакшну «Гуд Медіа», який займається трансляціями, зйомкою соціальної та політичної реклами Кирило Тимошенко і «кварталівець», ведучий Артем Гагарін. В листуваннях штабістів Тимошенка згадують саме як члена групи «Дядя»», - сказано у програмі.

Повідомляється, що ще одна з груп впливу у штабі Зеленського – група «Нижние». «Назва групи збігається, ймовірно, з прізвищем лідера – юриста Сергія Нижного. Нижний і його юридична компанія «Хіллмонт Партнерс» співпрацювали з «Кварталом», консультували студію щодо податків, зараз обслуговують партію. За словами штабістів, група "Нижние" - теж абсолютно окрема одиниця», - пояснюють автори розслідування.

«Я координую роботу юристів, як партнер компанії яка залучена в процес як зовнішній консультант», - так прокоментував свою роль у штабі Сергій Нижний.

5cb9cc0d58a4e.jpg


Зазначається, що водночас в листуванні вплив Нижнего виглядає ширшим, ніж просто юридичні консультації.

При цьому за даними журналістів, житло, в якому мешкає нардеп та соратник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, розділили на дві квартири, і власником однієї з них став саме Сергій Нижний.

«Нині Геращенко відкрито підтримує Володимира Зеленського. Нижний спростовує будь-який зв’язок з нардепом: «Він сусід мій, я купив квартиру, а він знімає квартиру поруч на сходовій клітині»», - додали розслідувачі.

Повідомляється, що третю групу штабісти називають «Регионы».

«Лідер цієї групи – Ілля Павлюк, якого в листуваннях називають «Ілля Миколайович». За президентства Януковича Павлюк «засвітився» помічником нардепа Ігоря Калєтніка», - розповіли у програмі.

Зазначається, що головна функція Павлюка в штабі Зе – координація і фінанси регіональних представників Зе-команди. Наприклад, пошук фізичних осіб-підприємців зі стабільним доходом та без боргів для поповнення через них виборчого фонду або ж контроль на місцях.

«Через Павлюка проходить координація і фінанси, але його прізвище не згадується на сайті Зе-команди. Можна припустити, що його роль не афішують навмисно. Більшість згадок Павлюка у ЗМІ стосуються періоду його діяльності часів Януковича», - йдеться у програмі.

У розслідуванні додають, що у статтях того періоду Павлюка називають «рішалою на митниці», «посередником у митних питаннях» і навіть «королем контрабанди» у західному регіоні.

«В момент активної співпраці з митницею Павлюка її офіційного очолював Ігор Калєтнік», - розповіли автори програми.

Повідомляється, що четверта група впливу у штабі – «Квартал».

«Її лідери – бізнес-партнери Зеленського по кіноіндустрії брати Сергій та Борис Шефіри. Проаналізувавши листування, можна припустити, що Сергій вирішує фінансові питання», - йдеться у публікації.

Зазначається, що жодного з цих членів команди Зеленський не показав в ефірі каналу Коломойського в якості своїх публічних представників, а тих, хто насправді вирішує питання - приховують.

5cb9cbc856955.jpg

При цьому у розслідуванні наголошують, що всі групи впливу не особливо ладнають між собою і не деякі з них не вірять у плідну співпрацю у випадку, якщо Зеленський стане президентом.


Нагадаємо, батько Ігоря Калєтнік, Григорій, є президентом ВНАУ. В цьому ж навчальному закладі працює і керівник обласного осередку ЗеКоманди Світлана Лутковська.

Сам Ігор Калєтнік виїхав з України після Революції Гідності, так як йому було оголошено підозру в організації голосування за «диктаторські закони».

Вiнниця.info

Теги: Зеленський команда 
Матеріали по темі