Суспільство

Жителі багатоповерхівки в Гайсині шукають документи на свій будинок, аби запустити ліфт, який за останні 13 років працював лише один день

15 липня 2020, 18:07

В Гайсині мешканці багатоповерхівки 13 років живуть без ліфта. В будинку живуть військові, серед яких і немало поранених під час бойових дій. З проханням про допомогу люди звернулися до голови Вінницької облдержадміністрації Сергія Борзова, який відвідав Гайсин з робочим візитом. Аби вирішити проблему ліфта, жителям дев’ятиповерхівки необхідно знайти документацію на нього.

Як йдеться в дописі на фейсбук-сторінці Сергія Борзова, ліфт в цій дев’ятиповерхівці працював один день – 5-го вересня 2007-го року, коли ордери на квартири новим власникам вручав тодішній президент Віктор Ющенко.

Більшість військових, які мешкають в цьому будинку на 96 квартир – з 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка військової частини А1619, яка базується в місті.


«Чому ліфт працював один день? Бо коли у 2007 році приїхав Ющенко, то йому показали дві більш-менші готові квартири – на 2 і на 6 поверсі. Коли президент поїхав – ліфти одразу вимкнули.

А ще ж чотири роки не було води – люди носили відрами. Недалеко пробурили свердловину, але вода там була зелена, тому пити купавали або носили з криниць… Лише згодом місто нас підключило до централізованого водопостачання. Досі ми не можемо знайти документи: у кого будинок на балансі? Всюди звертались, навіть у 2011 році виступали у пресцентрі Верховної Ради…

На дев’ятому поверсі живе Володя Бойко, він кілька разів був в АТО. Після чергової операції спускався на милицях і впав. Кричав. Сусіди почули, знесли його на руках, бо ж ліфт не працює, викликали «швидку». Перелом «берцової» кістки. На війні та ще й в під’їзді поламався…

Ми вже самі звернулися на підприємство «Вінницяліфт», скинулись і проплатили технічне обстеження ліфтів 4700 грн. Кошторис на запуск ліфта для одного під’їзду - більше 80 тис грн. Керівництво Гайсинських електромереж вимагає документацію на будинок, але ж її нема!!! Виявилось, що наш будинок нікому не переданий на баланс. Якийсь будинок-привид! Хоча 73% квартир – службове житло, яке належить Міноборони, а 17% – міська власність. Допоможіть знайти наш будинок в документах», – розповів Віталій Горобець, військовий, який живе на восьмому поверсі дев’ятиповерхового «будинку-привида», під час зустрічі з очільником області.

«Пояснюю. Якщо ініціювати передачу будинку з балансу Міністерства оборони до міської влади, тоді напряму – без подальшого втручання Києва, мешканці зможуть вирішувати наболілі питання з міським головою. А ОСББ можете створити незалежно від того, чиє право власності: необхідно, щоб 51 % жителів будинку виступили з такою ініціативою і звернулись до Міністерства оборони, до голови облдержадміністрації, до міського голови Гайсина з проханням передати їх житло на баланс міста. Думаю, що Міноборони сприятиме цьому, оскільки для відомства обслуговувати будинок наразі проблемно.

Але спочатку знайдемо в архівах первинну документацію», – зазначив Сергій Борзов.

Нагадаємо, в рамках робочого візиту до Гайсину очільник ОДА також відвідав дитячий садок «Теремок», який мали б відремонтувати в рамках програми «Великого будівництва». На сьогодні ремонт не розпочато, оскільки в міській раді досі не провели тендер. З Державного бюджету ж гроші виділили.

Вінниця.info, фото – з фейсбук-сторінки Сергія Борзова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: військові будинок ліфт багатоповерхівка Сергій Борзов документи 
Матеріали по темі