Культура

«Життя на межі» - у Вінниці відбувся допрем’єрний показ фільму про російську війну

8 березня 2023, 15:29

Вінниця стала другим містом, де відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Життя на межі». Продюсер Юрій Іванишин кілька разів був у нашому місті та проводив тут важливі зустрічі, зокрема, пов’язані із фільмом. Стрічка «Життя на межі» охоплює події Української революції Гідності, анексії Криму, АТО, а також повномасштабне вторгнення Росії. Автори – українські ветерани, побували в гарячих точках Донбасу, створили саморобний дрон «Фурія», знімали будні українських воїнів. Починається фільм кадрами, як автори стрічки Юрій і Павло прямо з окопів вирушають до Лос-Анджелеса на церемонію «Оскар».


«Ми робили фільм «Життя на межі» три роки. В нас був великий архів відеоспогадів. Також ми створили фільм «Зима у вогні», який став номінантом на Оскар. Саме бувши в Лос-Анджелесі ми зрозуміли, що потрібно робити інший фільм. Нам хотілося розповісти про цінності українців, нашу відмінність від росіян.

Ми відібрали 641 годину відзнятого матеріалу. Потім намагалися змонтувати документалістику не лише по хронології, а так щоб це емоційно зачепило глядача. Над проектом працювали близько 20 людей нашої команди, дехто відверто не витримував такої роботи», - розповідає Юрій Іванишин.

Для постера фільму використали фото з особистого архіву режисера Павла Пелешка, яке зробили ще 2015 року на фронті у бліндажі. Зображена запальничка, а на ній о символ руху Національного Спротиву. Саме він був на будівлях уже звільненого Херсону.

«В нас генетично закладений цей спротив. Ми хочемо бути в своїй хаті господарями. До нас зараз прикута увага і ми можемо донести до світу, хто ми такі, і те, що нам потрібна допомога. Тому власне ми робили фільм найперше орієнтуючись на іноземного глядача. В нас не було спеціального фільмування, ми не бігали ніде з кінокамерами. Все, що у фільмі — це матеріали з телефонів. Це особисті наші історії та переживання людей та побратимів. І ось це все ми склеїли в одну історію», - говорить Юрій Іванишин.

Світова прем’єра фільму відбулася наприкінці 2022 року в Берліні в кінотеатрі. З 16 березня документальний фільм можна буде подивитись в українських кінотеатрах.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фільм "Життя на межі" 
Матеріали по темі