Здоров‎’‎я

«Життя після смерті». Лікарі успішно провели трансплантацію печінки дитині від донора з Вінниці

19 січня 2022, 13:09

У Львові лікарі провели унікальну в Україні операцію з пересадки частини печінки від посмертного донора однорічному хлопчику. Операція, яка відбулася ще 12 січня, була надскладною і тривала майже 12 годин. Орган для операції вперше до Львову транспортували гелікоптером із Вінниці. Донором став 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Дитина перебувала в нашій лікарні ще з тримісячного віку, коли була діагностована вроджена вада розвитку – біліарна атрезія. Єдиним шансом врятувати життя хлопчику, яке вже вимірювалося місяцями, а може й тижнями, була трансплантація печінки, і чим швидше, тим краще. Компенсувати функцію печінки фактично нічим не можна, це не так, як нирки, що можна використати гемодіаліз. Це одна з найскладніших операцій у трансплантології. Бо анатомія печінки має багато варіантів, і ніколи не можна знати однозначно, як і що відбудеться навіть при підготовці органу», – сказав під час операції хірург дитячої міської лікарні Першого ТМО Львова Дмитро Грицак.

За його словами, складність полягає ще і в тому, що лікарі пересаджували не всю печінку, а лише фрагмент, приблизно 2-3% від маси тіла дитини, однак при цьому важливо зберегти всі судини та жовчні шляхи, щоб відновилося нормальне кровопостачання і відтік жовчі.

Як розповіли в лікарні, однорічний хлопчик Артем із маленького села на Прикарпатті важить всього 9,5 кг. Він народився із непрохідними жовчовивідними шляхами. Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла.

Проводили оперативне втручання львівські хірурги спільно з трансплантологами з клініки «Феофанія», які приїхали на допомогу.

«Операція пройшла успішно, і тепер важливо, щоб не було імунологічного відторгнення, і орган почав функціонувати. Якщо реабілітаційний період пройде добре, це дозволить дитині стати дорослою і жити повноцінним життям, ніяк не відрізняючись від своїх ровесників», – зазначив Кирило Хижняк, керівник Центру трансплант-координації клініки «Феофанія».

Вже сім днів після операції хлопчик перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом.

Лікарі зазначають, що успішна операція – це лише половина шляху, попереду – не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом.

Нагадаємо, 12 січня у Вінницькій лікарні ім. Ющенка провели операцію з вилучення донорських органів - серця, печінки та нирок від 44-річного пацієнта. Після обіду 12 січня у Вінниці з аеропорту до Львова відправився гелікоптер поліцейських з донорським органом.

Вперше з Вінниці гелікоптером відправили донорські органи для порятунку життя 4-х пацієнтів у вересні минулого року. Тоді шанс на порятунок 12-річна дівчинка отримала завдяки мешканцю Вінницької області, чиє серце їй пересадили після згоди родичів чоловіка.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Укрінформу

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: трансплантація 
Матеріали по темі