Події

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна та уповноваженої РФ з прав дитини

17 березня 2023, 17:30

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до Росії.

Зокрема, Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України у своєму ТГ-каналі написав:

«Палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі видала ордер на арешт путіна.

Це тільки початок», - йдеться в повідомленні.

«Для розуміння. Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента російської федерації володимира путіна та уповноваженого з прав дитини російської федерації Марії Львової-Бєлової.

Їх підозрюють у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Це означає, що вони можуть бути заарештовані на території країн, які ратифікували Римський статут. Хочу нагадати, що Україна системно співпрацює з МКС.

Також працює Координаційна рада України з питань захисту та безпеки дітей, завданням якої є припинення насильницької передачі чи депортації дітей з України до рф та повернення і возз'єднання сімей відповідно до інтересів дитини та до міжнародного права. У провадженнях, які розслідуються в Україні зафіксовано понад 16 тис. випадків примусової депортації дітей. Справжні цифри можуть бути кратно більшими.

308 дітей наразі вдалося повернути. Це досить важкий процес, але ми працюємо над цим», - повідоми Єрмак.

На сайті суду повідомляється наступне:

«Пан Володимир Володимирович Путін, народився 7 жовтня 1952 року, президент Російської Федерації, ймовірно несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до РФ (згідно зі статтями 8(2)(a)(vii) і 8(2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини ймовірно були скоєні на окупованій українській території щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини, (i) за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших (стаття 25(3)(a) Римського статуту), і (ii) за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими, які вчинили ці дії.

Пані Марія Олексіївна Львова-Бєлова, народжена 25 жовтня 1984 року, Уповноважений з прав дитини в Офісі Президента Російської Федерації, ймовірно несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переселення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації (відповідно до статей 8(2)(a)(vii) та 8(2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини ймовірно були скоєні на окупованій українській території щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пані Львова-Бєлова несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інших осіб (стаття 25(3)(а) Римського статуту).

На підставі клопотань прокуратури від 22 лютого 2023 року Палата попереднього провадження ІІ визнала, що є достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за військовий злочин у вигляді незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих територій України до Російської Федерації, що завдало школу українським дітям.

Палата визнала, що ордери є таємними, щоб захистити потерпілих і свідків, а також забезпечити розслідування.

Тим не менше, пам’ятаючи про те, що дії, про які йдеться в даній ситуації, ймовірно тривають, і що обізнаність громадськості про ордери може сприяти запобіганню подальшому скоєнню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя потрібно дозволити Секретаріату публічно оприлюднювати наявність ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видані ці ордери, і види відповідальності, встановлені Палатою.

Вищезазначені ордери на арешт видані за поданими прокуратурою клопотаннями 22 лютого 2023 року», - йдеться на сайті суду.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: суд 
Матеріали по темі