Суспільство

Знайомство з містом починається із туалету: якими вбиральнями зустрічає гостей Вінниця. Фото

30 січня 2020, 17:32

Громадська вбиральня, це делікатна тема. Однак, делікатність закінчується, коли виникає необхідність. Рівень цивілізованості міста та суспільства можна оцінити за тим, в якому стані туалет і чи доступна вбиральня для людей з інвалідністю. Журналісти Вінниця.info перевірили якість послуг та рівень доступності громадських вбиралень залізничного вокзалу та автовокзалів (Центральний та Західний), центрального парку, проспекту Космонавтів та скверу Козицького. Це ті вбиральні, якими найбільше користуються гості Вінниці: як тільки зійдуть з потягу/автобуса та прогулюючись містом.

Отже, ми розпочали «туалетний рейд» із залізничного вокзалу.

Тут послуга коштує 5 грн. Туалет недоступний для людей з ураженням опорно-рухового апарату та батьків з дитячими візочками. Туалетного паперу можна увірвати собі на вході, одразу за парапетом, в кабінках його немає. Вбиральня більш-менш чиста. Відчувається стійкий хімічний запах освіжувача повітря. Працюють електросушарки для рук, мило відсутнє, вода лише холодна.

Залізничний вокзал (платний WC)

Є на залізничному вокзалі і туалет для тих, хто немає змоги заплатити. В безкоштовному туалеті за чистотою слідкують менше. На всіх відвідувачів одна раковина, де тече лише холодна вода та одне дзеркало. Туалетного паперу немає. Кабінки закриті не повністю, тому видно голови відвідувачів. Туалет недоступний для людей з інвалідністю. До цієї вбиральні краще не заходити з валізами та дитячими візочками.

Залізничний вокзал (безкоштовна вбиральня)

Вхід до вбиральні на центральному автовокзалі коштує 3 грн. Туалетний папір – на вході, є одна автоматична електросушарка та мило для рук. Вода – лише холодна. За чистотою більш-менш слідкують. На жаль, цей туалет також недоступний для людей з інвалідністю.

Центральний автовокзал


3 грн доведеться заплатити щоб справити потреби в громадському туалеті на Західному автовокзалі. Тут брудно та стоїть нестерпний сморід. Туалетний папір видають на вході порційно – маленькими шматочками кожному в руки. В вбиральні три кабінки, деякі з поламаними замками. Одна раковина та одне дзеркало, через що практично відсутня можливість привести себе до ладу. Кран зламаний, вода постійно тече, мила немає. На підлозі та батареях сушиться ганчір’я. Прохід захламлений пакетами, мішками, відрами, бутлями, сміттям. До цієї вбиральні неможливо зайти з валізами й небезпечно заходити з дітьми. Доступності для людей з інвалідністю немає.

Західний автовокзал

2 грн коштують послуги громадського туалету на Європейській площі (сквер Козицького). На вході облаштовано прихисток для котів, тут їх також підгодовують: стоять мисочки з водою та харчем – це ініціатива прибиральниць. Папір відвідувачам видається порційно. Вбиральня чиста. Вода в крані лише холодна, є мило та електросушарки для рук. Доступності для людей з інвалідністю та батьків з візочками немає.

Сквер Козицького


У центральному парку імені М. Горького кілька вбиралень. Тут можна справити потребу в туалеті, що біля літнього театру, планетарію або шахматного клубу. Це модульні туалети, які встановлювали в 2015-му році. Вартість послуги – 5 грн. У вбиральні є зручності для людей з інвалідністю та пеленальний столик. Вода тече лише холодна, є мило, одноразові рушники та електросушарки.

Центральний парк
Така сама модульна вбиральня є й на проспекті Космонавтів, однак наразі вона, на жаль, не працює.


Вінниця.info

Теги: туалети 
Матеріали по темі