Суспільство

Зруйновані дороги та затоплені будинки. Як в Жмеринському районі «відновлюються» після негоди. Фоторепортаж

19 червня 2019, 15:41

На початку червня в селі Мартинівка, Жмеринського району внаслідок сильної зливи затопило кілька приватних домоволодінь, які знаходилися в низині. Негода знищила городину, розмила дорогу на сільських вулицях, поруйнувала паркани та повалила дерева. Під час зливи на одній із вулиць вода збила з ніг жінку, її почало затягувати у яму, яку вимили потоки води, але місцеві жителі її врятували. Люди оговтуються від наслідків негоди, а представники влади взялись за ремонт дороги Т-02-18 до села Кармелюкове, яку затопило під час дощу.

«Пішов сильний дощ з градом, прорвали ще дамби, вся вода пішла до нас, бо ми в низині живемо. За 100 метрів від мого дому ще річка є Рів, вона також була переповнена. Води на подвір’ї було до метра. Все, що ми посадили, а це 5 соток городу – картоплю, огірки, помідори, капусту – залило з різних боків. З цією городиною вже нічого не зробиш, тільки восени переорати. Також залило фундамент будинку», – розповідає місцевий житель Володимир Боровський.

Загалом, внаслідок негоди у Жмеринському районі аграрії втратили більше 25% посіву на полях.

Розмиту дорогу до села Кармелюкове зараз ремонтують. Кошторис відновлювальних робіт – понад 10 мільйонів гривень. Начальник філії «Жмеринський райавтодор» Олександр Навроцький каже, що сильну зливу не витримали гідроспоруди і «водоспадом» все йшло на дорогу.

«5 червня пройшов сильний дощ, який утворив великий потік води, що понесло за собою руйнацію 6-ти гідротехнічних споруд. Каскад штучних споруд не витримав, пішла вода і зруйнувала на своєму шляху дерева, покриття доріг.

Після дощу вода йшла по поверхні дороги, більше 2,5 метрів. Великий потік води йшов протягом 6 годин. На даному відрізку дороги знаходиться великий каскад ставків, де є штучні споруди, які не витримали великого потоку води і одне за одним прорвали.

Вода переходила через дорогу і, падаючи вниз, гасилася деревами», – розповідає Олександр Навроцький.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій повідомив, що необхідно провести ревізію усіх гідроспоруд, які є в області, аби не повторилось подібного.

«Дорога, що перед селом Кармелюкове – державного значення, на сьогоднішній день ведуться ремонті роботи, сума перевищує 10 мільйонів гривень. Ремонт відбувається за рахунок Укравтодору. Але питання в тому, що виявилась маса інших проблем, які накопичувалися протягом тривалого часу. Сильний дощ призвів до того, що не витримало 6 гідроспоруд, що і спричинило наслідки – руйнація дороги і підтоплення в селі Мартинівка. У Вінницькій області загалом 5300 ставків.

На сьогоднішній день проводиться комплекс аварійно-відновлюваних робіт. Дуже важливо, щоб говорили не тільки про те, що треба відкачати воду, зачистити дороги, а посприяти тому, щоб унеможливити виникнення таких подій в подальшому. Ми плануємо провести ревізії усіх гідроспоруд, які є в області. Значна частина з них знаходиться в оренді. Це питання вже до орендаторів, але ми будемо вживати заходів, щоб мінімізувати наявність аварійних гідроспоруд», – зазначив Валерій Коровій.

Нині витрачено більше 400 тисяч гривень на відшкодування збитків, які завдала негода у Жмеринському районі. Також прийнято рішення виділити 1 мільйон гривень з обласного бюджету, щоб придбати пальне для підрозділів МЧС, щоб вони були готові до раптових надзвичайних ситуацій.

Вінниця.info

Теги: негода Мартинівка дорога дощ 
Матеріали по темі