Новини компаній

Зубні коронки: види і особливості

14 вересня 2021, 14:10


Коли виникають проблеми з цілісністю зуба або він просто починає розвалюватися, стоматолог встановлює на нього коронку. Є різні види подібних виробів, призначені для користувача властивості яких залежать від матеріалу і способу установки. Щоб вибрати оптимальний варіант, не тільки лікаря, але і пацієнтові варто знати переваги та недоліки кожного з них. Детальніше про це розкажуть доктора стоматологии Dr.Miller.

Коли цілісність зуба втрачена не менш ніж наполовину, лікар рекомендує встановити коронку: це дозволяє зберегти сам зуб і не втратити здатності до жування, уникнути зміни зовнішності від провисання щік. Коронки можуть бути різними в залежності від металу, з якого їх роблять. Сьогодні можна встановити наступні види коронок.

  • З металопластику. Це найдешевший варіант протезування. У складі коронки присутній кобальт, нікель або хром. У перший час такі вироби відмінно виглядають в роті, але потім починають жовтіти. Вони вважаються тимчасовими; фахівці не рекомендують носити їх занадто довго. Перевагою таких коронок можна назвати незначну деформацію при використанні і щадне вплив на зубну емаль. Зверху конструкція покривається тонким шаром кераміки, поліпшує естетичні властивості коронок.
  • Металеві. Це класичний варіант коронок, які використовуються вже багато років. Встановлювати їх фахівці рекомендують в основному на жувальні зуби. На передніх вони будуть виглядати непривабливо і навіть неприродно. Роблять їх зі сталі, використовуючи золоте або срібне напилення, а також з чистого золота, кобальту, хрому. Перевагою конструкцій можна назвати високу міцність і довговічність; але непрезентабельний зовнішній вигляд робить їх все менш популярними. Крім того, не можна поєднувати в роті різні види металу: якщо ви захочете поставити другу металеву коронку, то доведеться шукати таку ж, як і перша.
  • Керамічні. Це сучасний варіант коронок, який практично не відрізняється за кольором від справжніх зубів. Виходячи з вибору металу, використовуваного для їх виготовлення, вони можуть бути порцеляновими або змішаними. Такі вироби не викликають подразнення слизової, мають невелику вагу і не фарбуються. Звичайно, вони досить дорогі, але зате можуть прослужити до 15 років при правильному догляді.
  • Цирконієві. Такі коронки створюються для конкретної людини в лабораторії за допомогою спеціальної комп'ютерної програми, шляхом створення точної проекції зуба. Потім їх виточують на спеціальних високоточних верстатах. Саме тому вироби дуже дорогі, але естетичні та надійні, зроблені з урахуванням індивідуальних особливостей щелепи. Цирконій повністю безпечний для людини і виглядає природно.
  • Золоті. Вони не перебувають з чистого золота, так як це занадто м'який метал. Зазвичай для коронок вибирають сплав з платиною. Такі конструкції не дратують слизову, що не окислюються і навіть при установці на передні зуби виглядають досить пристойно. Але в цьому випадку вони найчастіше покриваються керамічним шаром.

Таким чином, вибір коронок залежить від місця розташування (передні або жувальні зуби), наявності в роті інших варіантів зубних протезів, вимог до надійності, а також від фінансових можливостей пацієнта. Обов'язково проконсультуйтеся у стоматолога перед установкою: він назве варіанти, які підійдуть у вашому випадку, і ви зможете вибрати з них найбільш прийнятний.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Зубні коронки 
Матеріали по темі