Суспільство

«Звільніть Героїв»: у Лодзі пройшов мітинг на підтримку полонених захисників Азовсталі

25 червня 2022, 20:58

25 червня у низці європейських країн відбулися міжнародні мітинги на підтримку захисників «Азовсталі», які наразі заходяться у полоні російської федерації. У середмісті польського містечка Лодзь зібралося близько 300 українців та поляків аби підтримати українських воїнів та віддати свій голос за їхнє визволення.

Під час демонстрації учасники мітингу тримали плакати, а також кричали польською, англійською і українською: «Freedom to Azovstal», «Be brave like Azovstal», «Azovstal Free Mariupol Defenders», «Respect the Geneva Convention», «We are waiting for our heroes», «Save heroes».

Серед площі присутні склали напис «HELP» з різних міст, як символ України у крові.

«Сьогодні, як і у багатьох інших країнах та містах Європи, ми зібралися, щоб привернути увагу всього світу до виконання Женевських конвенцій та врятувати наших воїнів Азовсталі. Наш обов’язок не припиняти говорити про героїв України поки всі вони не будуть вільні. Вони боронили життя мільйонів українців. Тепер ми повинні врятувати їх, бо вони заслуговують побачити сонце та очі своїх рідних», - розповів організатор і представник консульства України в Лодзі Денис Добринський.

На акції були й вінничани, зокрема, 23-річна Дарія, яка зі сльозами на очах поділилася своїми почуттями та мотивацією прийти на захід.

«Я вважаю що кожен має ходити на такі акції, аби увесь світ побачив єдине прагнення українців звільнити своїх героїв. Завдяки ним, ми можемо далі боротися і жити. Окрім того, ми маємо щоразу нагадувати світовій спільноті про те, що відбувається в нашій країні, і що геноцид в 21 століття це неприйнятно і ми разом маємо його побороти», - каже Дарія.

В свою чергу, 21-річна вінничанка Марія прийшла вже вп’яте на акцію підтримки України.

«Відтоді як приїхала, не пропускаю жодного заходу. Бо ми не повинні звикнути і замовчати. Ми повинні кричати на увесь світ доти, доки в нашій країні не настане мир. Цей мітинг дуже важливий, адже ми маємо зробити все можливе, щоб звільнити наших захисників», - каже Марія.

«Вони віддавали свої життя за наші життя. Вони повинні повернутися до своїх рідних, дітей. Ми віддаємо їм честь як вміємо, як можемо - виходимо на акції», - зауважила Оксана з Ірпіня.

«Це дуже болісно було спостерігати за цими хлопцями, як вони тримають оборону. Ці воїни Азовсталі дали українцям надію та опору. Я знаю що таке мати рідних військових і розумію біль та страждання сімей, які надіються на повернення своїх героїв з полону», - ділиться емоціями Анна з Полтавщини.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, Марія Підгородецька

Більше фото в слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: міжнародний мітинг Польща Лодзь на підтримку полонених захисників Азовсталі 
Матеріали по темі