Суспільство

Звільнили шеф-редактора вінницького телеканалу, який пустив в ефір «однобокий» сюжет про московську церкву

17 січня 2019, 15:25

Автор сюжету в новинах на регіональному каналі «UA: Вінниця» «про приїзд до міста новопризначеного архієпископа Української православної церкви Московського патріархату Варсонофія, який прибув для постійного служіння замість митрополита Вінницького і Барського Симеона» отримає догану, а шеф-редактора новин філії звільнено за угодою сторін.

Про це повідомляє «Детектор медіа».

Про це повідомила директорка департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Вікторія Сидоренко на прохання прокоментувати відповідальних за інформаційне мовлення людей колонку Отара Довженка під назвою «Навіщо Суспільне піарить московську церкву?», опублікованій на сайті «Детектор медіа» 16 січня. «ДМ» просив про коментар у головного продюсера інформаційного мовлення НСТУ Владислава Грузинського та шеф-редактора новин Вінницької філії.

«За наслідками виявлених порушень журналістських стандартів автору сюжету буде оголошено догану, а шеф-редактора новин філії звільнено за угодою сторін», – відповіла від імені НСТУ Вікторія Сидоренко. 

Після звернення «ДМ» у НСТУ про прохання щодо коментаря відповільних за інформаційне мовлення, нам відповіли опублікуваною на сайті регіонального каналу офіційною заявою Суспільного мовника щодо недотримання журналістських стандартів у сюжеті новин «UA: Вінниця». У компанії зазначили, що у сюжеті про московську церкву «не було дотримано балансу думок, порушені журналістські стандарти точності та повноти подання інформації. Матеріал однобокий та компліментарний, має велику кількість узагальнень та не представляє жодної іншої позиції, окрім позиції Української православної церкви Московського патріархату. Зокрема, у сюжеті не надано критично важливої інформації про приєднання до Православної церкви України митрополита Симеона та не наведено фактів, що передували приїзду архієпископа Варсонофія у Вінницю».

У зв’язку з цим «уся команда Суспільного мовника просить вибачення у глядачів та слухачів за неповне подання інформації та недотримання журналістських стандартів у цьому сюжеті».

Сюжет про УПЦ МП на Вінниччині вийшов 18 грудня на регіональному суспільному телеканалі «UA: Вінниця» в ефірі телевізійної програми «Новини», а також у випуску новин на хвилях «UA: Українське радіо Вінниця».

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква 
Матеріали по темі