Суспільство

«Зимовий сезон» у вінницькому зоопарку, що зміниться в житті тварин. Фоторепортаж

26 листопада 2021, 16:35

У вінницькому зоопарку вже готуються до зимового сезону. Журналістка Вінниця.info відвідала зоопарк та вияснила як зимують тварини, чим їх годуватимуть і кого зможуть відвідувачі побачити в холодну пору року.

Для тварин в зоопарку вже підготували всі умови для зимівлі. Облаштували наявні зимівники та придбали новий для оленів, бізонів та сімейства лань.

Більшість тварин переносять холодну погоду нормально і чекатимуть на відвідувачів. Але є й вибагливі до температури, серед них: гімалайські ведмеді, єноти, сурикати та деякі примати.

Сурикатів, борсуків та носух переводять у приміщення зі скляною стіною, тож за ними можна вільно спостерігати у будь-яку погоду. Всередині у них тепла підлога та нора з лампою, звідки виглядають милі мордочки. Єноти полускуни, дикобрази та носухи залазять в будиночок, туляться і гріють один одного.

Копитні залишаються у вольєрах на вулиці, та за потреби у них є зимівники, щоб зайти погрітися коли забажають.

Єноти ховаються в свої нірки в вольєрі.

Гімалайські ведмеді також не люблять холод та більшість часу залишатимуться у своєму укритті. Як говорять в зоопарку, все залежить від їх настрою.

«В зимовий час бурі ведмеді можуть перебувати у відкритому вольєрі до морозів. Гімалайські ведмеді полюбляють тепло, тому більше часу проводять у зимівнику. Хоча коли погода не дуже морозна, теж можуть бути на вулиці. Єноти ховаються у своїй теплій домівці. Примати - теплолюбні, тому холодну пору року вони проводять в зимівнику. Сурикатів у відкритому вольєрі взимку не буде, але їх можна побачити в зимівнику», - розповідає прессекретар Тетяна Куць.

Взимку для тварин змінюється й харчування, адже їм не вистачає сонячного світла та вітамінів, які вони влітку можуть отримати, наприклад з трави.

Протягом останнього року «Подільський зоопарк» у Вінниці радує поповненнями. Зараз там можна подивитися на дитинча лані, чорного лебедя та ведмежатко, якому зараз 8 місяців і він ще п’є мамине молоко.Цікавим фактом у цьому зоопарку є опікунство над тваринами. Охочі можуть обрати тваринку якою хочуть опікуватися і робити внески на їх утримання. Своїх опікунів мають вже 8 видів тварин. Підписується договір, тож все офіційно. Кошти йдуть на корм та покращення умов в вольєрі.

«Це велика підтримка для зоопарку. Під опікою перебувають дев’ять видів тварин. Серед них: пелікани, сурикати, єноти, гімалайські ведмеді, лемури, полярні вовки. Опікунську програму ми запровадили під час першого карантину. Надихнула нас вінницька IT-компанія. Опікунами наших тварин стали переважно ІТ-компанії. З опікунами укладені відповідні договори. Розмір допомоги розраховується на підставі того, яка подобова норма харчування тварини. Це можливість покращити умови перебувння тварин, а також урізноманітнити харчування мешканців зоопарку. Стати опікуном може будь-хто. Організації будь-якої форми власності і звичайні вінничани. Опікуни мають право повісити свою табличку з логотипом та QR-кодом», - зазначає Тетяна.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Марія Підгородецька, Вінниця.info, фото гортайте в слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: зоопарк зимовий сезон Вінниця 
Матеріали по темі